Gençlik Kampları

 

Türk Kızılayı Gençlik Kampları

Türk Kızılayı tarafından yaz aylarında çocuklara ve gençlere yönelik faaliyete geçirilen Gençlik Kamplarında; yurt ve insan sevgisinin yanı sıra dayanışma, yardımlaşma, şef­kat duyguları içinde sosyal durum ve davranışlarının gelişimine katkı sağlayarak Türk Kızılayının amaç ve ilkelerine uygun yapıcı ve yaratıcı çalışmalarda bulunulmaktadır. Gençlik kampları ağırlıklı olarak okulların tatil zamanında ulusal ve uluslararası düzeyde açılmakla birlikte kışın yarıyıl tatillerinde ve gerektiğinde yıl içinde tematik kamp olarak 11-25 yaş arası gençlere yönelik düzenlenmektedir.

Gençlik Kamplarımızda çocuklara ve gençlere proje yazma, kişisel gelişim, iletişim, afet, ilk yardım, drama, halkoyunları, spor, el sanatları, bağımlılıkla mücadele, zarar görebilirliğin azaltılması vb. branşlarda alanında uzman eğitmenler ve Kızılay tarafından yetiştirilen liderler eşliğinde çeşitli aktivite/eğitimler ve kültür gezileri gerçekleştirilmektedir.

Türk Kızılayı diğer ülkelerin Kızılhaç-Kızılay Dernekleri ile temaslarda bulunarak ulus­lararası gençlik kampları düzenlemekte, başka ülkelerde düzenlenen bu tür kamplara katılmak suretiyle gençlerimizle dünya gençleri arasında arkadaşlık, dostluk ve dayanışma duygularının geliştirilmesine, Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Hareketinin ve temel ilkelerinin yayılmasına ve Türkiye’nin tanıtılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

Gençlik Kamplarında Neler Yapıyoruz

Gençlik Kampları Taslak Programı 2018 Yılı Gençlik Kampları Takvimi

Gençlik Kampları Başvuru Formu

Formlar e-posta adresinize geleceği için kullandığınız bir e-posta adresini doğru bir şekilde yazmanız önem arz etmektedir.

NOT: Çamkoru Kampı 4. Devresi ve Eskişehir Atatürk Kampı 1. Devresi sadece özel gruplar içindir. Başvurunuzda Katılmak İstediğiniz Kamp Dönemi olarak yalnızca bu iki devre çıkıyorsa lütfen başvuru yapmayınız.

Gönder butonuna tıkladıktan sonra açılacak yeni sayfadan başvuru formunuzun çıktısını alarak formdaki uyarılara göre başvuru işleminize devam edebilirsiniz. Şimdi başvuru bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek gönder butonuna tıklayınız.

Kamp bilgileri

Heybeliada Gençlik Kampı

Kapasite: 100

Açık olduğu dönemler : Haziran – Eylül

Yaş Gurubu: 11 – 28

Başvuru :  www.kizilay.org.tr/kamp

Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı

Kapasite: 300 Kişi Açık olduğu dönemler : Haziran – Eylül

Yaş Gurubu: 11 – 28 ve özel guruplar

Başvuru :  www.kizilay.org.tr/kamp

Kızılay Ankara Çamkoru Gençlik Kampı

Kapasite: 100

Açık olduğu dönemler : Haziran – Eylül

Yaş Gurubu: 11 – 28

Başvuru :  www.kizilay.org.tr/kamp

243874
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
1428737
Etkinlikler ve Farkındalık Çalışmalarıyla Erişilen Kişi Sayısı
6258740
Sosyal Medya Hesaplarımızla Erişilen Kişi Sayısı
7943585
Toplam Ulaşılan Kişi Sayısı