HABERLER

 

1010 KÂŞİF ROBOTİK KODLAMA PİLOT EĞİTİMİNİ DÜZENLEDİK

Türk Kızılay ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleşen protokol kapsamında, Kuveyt Türk desteğiyle Türkiye genelinde okullarda gerçekleştirilecek “1010 Kâşif Robotik Kodlama Eğitim Projesi”nin pilot eğitimini Sultanbeyli Toplum Merkezimizde gerçekleştirdik.

9-10 Mart 2019 tarihinde Toplum Merkezimizin ev sahipliğinde Kuveyt Türk gönüllü personeli tarafından verilen eğitimlerde biz de yer aldık.

2 gün süren etkinliğin ilk gününde Sultanbeyli Fatih Ortaokulu’ndan 23, ikinci gününde Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu’ndan 19 öğrenci olmak üzere 12-14 yaş grubundan toplam 42 öğrenciye eğitim verildi. Sistem kurulumlarından eğitimin sonuna kadar geçen süreçler gözlemlenerek ülke genelindeki okullarda gerçekleştirilecek organizasyon öncesi uygulama metotları ve süreler test edildi. Katılımcı çocukların düşünce gücünü geliştirme, yeni fikirler bulma, sorumluluk alma ve birlikte çalışma kültürünü öğrenmelerini amaçlayan eğitimde kodlama kitlerinde yer alan sıcaklık ölçüm, trafik lambası ve gece lambası kontrolü, yakın takip uyarı sistemi, kendi orgunu yapma senaryoları uygulandı. Temel kodlama bilgisinin verildiği eğitimlerin ikinci bölümünde, kodlama kitapçıklarında yer alan senaryolar dışında özgün tasarım çalışmaları da yapıldı. Tüm öğrencilerin yüksek memnuniyet duyduğu ve finalinde Kuveyt Türk sponsorluğunda mangala oyun setlerinin dağıtıldığı etkinlik, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ufkuna katkı sağladı.


Etkinlikler ve Faaliyetler
4235624
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
441654
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3556
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
96019
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11091398
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı