HABERLER

 

1010 KÂŞİF ROBOTİK KODLAMA PİLOT EĞİTİMİNİ DÜZENLEDİK

Türk Kızılay ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın protokol yönetimi, Kuveyt Türk desteklenmesi, Türkiye'de modern okullarda gerçekleştirilecek “1010 Kâşif Robotik Kodlama Eğitim Projesi” nin pilot eğitimi, Sultanbeyli Toplum Merkezimizde gerçekleştirdik.

9-10 Mart 2019 tarihinde Toplum Merkezimizin ev sahibi olan Kuveyt Türk gönüllü personel tarafından verilen eğitimler biz de yer aldık.

2 gün süren etkinliğin ilk ayarları Sultanbeyli Fatih Ortaokulu'ndan 23, ikinci sırada Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu'ndan 19 öğrenci olmak üzere 12-14 yaş grubundan toplam 42 öğrenciye eğitim verildi. Sistem kurulumlarından eğitimin sonuna kadar geçen süreçler gözlemlenerek ülke genelindeki okullarda gerçekleştirilebilir organizasyon öncesi uygulama metotları ve süreler testi yapıldı. Eğitici öğrenme, geliştirme, yeni öğrenme bulma, sorumluluk alma ve çalışma kültürünü öğrenmeyi amaçlayan eğitimde kodlama kitleri yer alan ölçüm ölçümü, trafik lambası ve gece lambası kontrolü, yakın takip sistemi, kendi orgunu yapma senaryoları uygulandı. Temel kodlama bilgisinin verildiği eğitimler ikinci sırada, kodlama kitapçıklarında yer alan senaryolar dışında özgün tasarım çalışmaları da yapıldı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
3747769
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
417513
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
96467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3323
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
83370
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11067511
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı