HABERLER

 

2. Akran Eğitimci Eğitimi Ankara'da Gerçekleştirildi.

Gençlik ve gönüllük faaliyetlerinin ülke geneline yayılması, gençlere ve çocuklara Kızılaycılık bilinci aşılanması; ilk yardım, temel afet bilinci, Kızılhaç ve Kızılaycılık ile Kızılay faaliyetlerinin bilinirliğinin arttırılması amacıyla Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü organizasyonunda düzenlenen “Akran Eğitimci Eğitimi” Ankara’da gerçekleştirildi.

Eğitim Direktörlüğü’nün desteğiyle 11-15 Ekim tarihleri arasında 2.si gerçekleştirilen programa 51 ilden 18-25 yaş arası 81 Genç Kızılay üniversite gönüllüsü katıldı. Gönüllülere uygulamalı ilk yardım, temel afet bilinci, Kızılhaç ve Kızılaycılık sertifikalı eğitimleri verildi. Etkili sunum teknikleri eğitimi de alan gönüllülere program başlangıcında ön test yapıldı. Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri güçlü bir katılımla programın her aşamalarında yer aldı.

Program aşamalarını başarıyla tamamlayan gönüllülere sertifikaları verildi. Programa Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Toplum İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin, Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş, Eğitim Direktörü Ahmet Aldanmaz ve farklı departmanlardan çok sayıda Türk Kızılay personeli katıldı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7196617
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139385
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11304606
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri