HABERLER

 

2018 Faaliyet Raporumuz

Raporu incele.

150 yıllık çınarın 1933 yılında kurulan ve o günden bugüne büyümeye devam eden Genç Kızılay hareketinin 2018 yılındaki çalışmalarından örnekler taşıyan faaliyet raporunu yayımladık. Türk Kızılay'ın Gençlik faaliyetlerinde Genç Kızılay gönüllülerimiz, Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetim Müdürlüğümüz, 120 Üniversite Topluluğumuz, 40 İl Şube Teşkilatımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda olağanüstü performans sergiledik.

Gençlik Merkezimiz, Kızılay Sokağımız, Öğretmen-im Projemiz, Zekâ Sınıflarım, Uluslararası Gençlik Kampı, Genç Kızılay Web Sitesi gibi projelerle gençlik faaliyetleri durağandan aktifliğe büründü. Tarihi rekorların kırıldığı 2018 yılında birçok etkinliği ilk defa gerçekleştirdik.

Gençlerin bilgi, beceri ve kapasitelerini artırmak amacıyla eğitim, seminer ve etkinliklerin düzenlendiği ve ülke geneline yayılması planlanan Gençlik Merkezlerimizin ilkini Ankara’da açtık. Geleceğin Kızılaycılarını yetiştirmek, çocuk ve gençleri kurumumuzla tanıştırmak için Kızılay Haftası Sokağı projemizle Etimesgut Yerleşkesini şölen alanına çevirdik. www.genckizilay.org.tr web sitemiz ile Altın Örümcek Web Ödülleri’nden iki ödülle döndük. Formatı genişleyen farklı bölgelerdeki Gençlik Kamplarımızda 9200 çocuk ve gencimizi misafir ettik. Ayrıca 40 ülkenin Kızılay ve Kızılhaç teşkilatlarından gelen gençleri de bu kamplarda ağırladık. Derslerinde eksiklikler bulunan öğrenciler için gönüllü öğretmenlik Öğretmen-im projesini hayata geçirdik. Kamp, çalıştay, etkinlik, eğitim ve projelerden oluşan ve her biri ciddi hazırlık süreçleri gerektiren faaliyetler neticesinde milyonlarca gencin hayatına dokunup, insan ıstırabının dinmesi için gayret ettik.

Etkinliklerde (Gençlik Kampları, Gençlik Festivalleri, Ulusal ve Uluslararası Çalıştaylar, Fuarlar, Farkındalık Projeleri, Gönüllülük Çalışmaları, Özel Gün Etkinlikleri, Okul Destek Programları v.b.) 2.300.000 kişiye ulaştık.

Eğitimlerde (Kızılaycılık, İlkyardım, Afet, Kan Bağışı, Bağımlılık, Sağlıklı Yaşam, İletişim, Drama, El Sanatları, Sağlıklı Yaşam, Proje, Liderlik, El Sanatları v.b.) 574.000 kişiye ulaştık.

Dijital Medya Platformları üzerinden 9.876.000 kişiye ulaştık
 
Ulusal, Uluslararası ve Yerel Basılı ve Görsel Medya organlarında 882 habere konu olduk.

Türkiye’nin tüm şehirlerinde farklı organizasyonlarla gönüllere ulaşan, vizyon projeleriyle daha yaşanabilir bir dünya için emek sarf etmeyi görev bilen Genç Kızılay'ın 2018 Faaliyet Raporu’na buradan ulaşabilirsiniz.

  Etkinlikler ve Faaliyetler
  4341385
  Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
  Eğitim
  452315
  Eğitim Verilen Kişi Sayısı
  Projeler
  102397
  Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
  Açılan Kurslar
  3558
  Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
  Söyleşi ve Konferanslar
  118888
  Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
  Dijital Medya Etkileşimi
  11111234
  Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

  Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri