HABERLER

 

2019 Kızılay Gençlik Kampları Sizi Bekliyor.

Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar, Aydın Efeler ve Trabzon Doğu Karadeniz Gençlik Kampları yeni kamp modeliyle kapılarını açıyor. Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kampları’nda buluşuyor. Gençler eğitim, kültürel geziler, eğlence, etkinlik, söyleşiler, geleneksel sporlar, outdoor sporları, trekking ve onlarca zengin kategoride muhteşem bir kamp dönemi yaşayacak. 
 
Türk Kızılayın gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran-Eylül arasında hizmet verecek. 2019 yılı yaz döneminde açılacak olan Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar, Aydın Efeler ve Trabzon Doğu Karadeniz Gençlik Kampları 81 ilden yüzlerce başarılı genci misafir edecek. Kızılay’ın ücretsiz Gençlik Kamplarına katılmak isteyen öğrenciler başvurularını www.genckizilay.org.tr/kamp adresinden yapabilecek.
 
Eğitim, Etkinlik, Söyleşi, Spor, Gezi, Eğlence ve Tatil
 
Gençlik kamplarına katılan öğrenciler, lider öğretmenler eşliğinde afete hazırlık, ilk yardım, iletişim ve takım çalışması, proje yazma, Kızılay’ın faaliyetleri konusunda bilgilendirici eğitimlerinin yanı sıra halk oyunları, drama, görsel sanatlar, müzik, uygulamalı ilkyardım gibi onlarca istasyonda dolu dolu bir kamp dönemi geçirecek. Aynı zamanda tatil yapma fırsatı da bulacak gençler gezi, yürüyüş, yüzme, okçuluk, bisiklet, paintball, gibi aktivitelerden de ücretsiz yararlanabilecek.

Sivil Toplum Kuruluşları, bilim insanları, yazarlar, akademisyenler ve alanında uzman kişilerin katılımıyla hazırlanan bilgilendirici seminerlerin yer aldığı kamplarda, spor, sanat ve eğitim alanlarında da gençlerin becerilerini ortaya çıkarmalarına imkân tanınıyor.

Bu yıl 11-22 yaş grubu çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak yararlanacağı gençlik kamplarında şehit ve gazi çocukları, Türk Kızılay Toplum Merkezleri’ndeki Suriyeli misafirler, Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar, dezavantajlı gruplar, Anadolu’nun dört bir yanından gelen çocuklar, Kızılay Üniversite Kulüpleri ve Gençlik Kızılay Teşkilatı devreler halinde gençlik kamplarının misafiri olacak. Ayrıca 190 Ülkeden davet edilecek gençlerle yapılacak uluslararası devre de İstanbul/Heybeliada’da Ağustos ayında gerçekleşecek.

Yeni Kamp Programımızda Başlatılan Tematik Kamplar

Türk Kızılay genel kampların yanı sıra bu yıl tematik kamplar da düzenleyecek. Teknolojiden uzak, katılımcıların kendi ürünlerini yetiştireceği “Teknolojisiz Üretim Kampı”, çocukların yazılımla buluşmasını sağlayarak “robotik kodlama ve arduino çalışmaları yapacağı “Yazılım Kampı”, çocukların şair ve yazarlarla buluşarak atölyelerle yazarlık çalışmaları yapacağı “Yazarlık Kampı”, yine engelli bireylerin tatil yapma olanağı bulacağı “Engelsiz Kamp” bu yıl tematik kampların başında gelecek.

 
 Her Devre Sonunda Veda Sokağı
 
Türk Kızılay’ın çalışmaları içerisinde gençlere yönelik gerçekleştirilen etkinlikler her zaman özel bir yer kaplar. Bu kapsamda gençlik kamplarında her devrenin son akşamında öğrenciler bir hafta boyunca yaptıkları çalışmaları “Veda Sokağında” katılımcılara sunuyor. Ailelerin de katılabildiği veda sokağında kamp ateşi yakarak etrafında çember oluşturan öğrenciler, daha sonra atık malzemelerden hazırladıkları çeşitli görsel ürünleri sergiliyor.

Haydi Başvur:

www.genckizilay.org.tr/kamp 

Etkinlikler ve Faaliyetler
4257710
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
439260
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3447
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
95634
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11090953
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı