HABERLER

 

2020 KAMP LİDERİ YETİŞTİRME PROGRAMINI TAMAMLADIK

Türk Kızılayın ‘’İyiliğe Liderlik Edin’’ sloganı ile yola çıktığı 2020 Kamp Lideri Yetiştirme Programı 21-29 Ocak tarihleri arasında yapıldı.

Gönüllü Yönetim Direktörlüğü tarafından Türk Kızılay Gençlik Kamplarında görev alacak, gönüllü portföyüne yenilerini ekleyecek ve Kızılay’a kazandıracağı yeni liderlerin belirlenebilmesi için; okulların yarı yıl tatilinde hazırlanan detaylı eğitim programıyla Antalya’da “Kamp Lideri Yetiştirme Programı” düzenlendi.

Düzenlenen bu lider yetiştirme programında, 600’ü aşkın aday tarafından seçilen, 20-45 yaş arası, 94 gönüllü katılmıştır. Bunun yanı sıra 4 personel, 14 gönüllü kamp lideri ve 8 akran eğitmeni görev almıştır. Kampçılar 9 gün boyunca hem ilkyardım, afet bilinci, Kızılaycılık temel eğitimlerini almış, hem de drama, el sanatları, müzik, halk oyunları, spor ve lojistik branşlarından bilgi edinerek gençlik kamplarındaki işleyişi uygulamalı bir şekilde gördüler.

Bu sayede Türk Kızılay bünyesine iyiliğe liderlik edecek olan 94 lider daha yetiştirilmiştir. Bu liderlerin yıl içerisinde açılacak yeni kamplarda görevlendirilmesi hedeflenmektedir.

Programa Genel Sekreterimiz Hüseyin CAN, Gönüllü Yönetim Direktörümüz Nurdal DURMUŞ, Kızılay Antalya Şube Başkan Yardımcısı Tahir ÖZDAŞ, Genç Kızılay  Kurumsal İletişim Birimi Başkanı Muharrem ALTINTAŞ, Genç Kızılay Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Akif Emre AKTAŞ, Genç Kızılay Eğitim Birimi Başkan Yardımcısı Muhammed Emin ÇELİK ve Genç Kızılay Yönetim Kurulu üyesi Cemil KUZUCU katılım sağladı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri