HABERLER

 

29 Ekim'de Tüm Teşkilatlarımızla Sahadaydık

29 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde yurt genelinde gerçekleşen etkinliklere katıldık.

Genç Kızılay İl ve Üniversite Teşkilatları olarak Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Muğla’ya kadar tüm illerimizde gerçekleşen kortejler, anma törenleri ve etkinliklere on binlerce gönüllümüzle katılarak, bayram coşkusunu hep birlikte yaşadık.

Sabah saatlerinde başlayan anma törenleri ve kortejlere katılan teşkilatlarımız gece de meşale yürüyüşleriyle alandaki yerlerini aldı. Türkiye’nin iyilikte en önde koşan ve en aktif gençlik teşkilatı olan Genç Kızılay 48 İl 147 Üniversite ve 150 İlçe topluluğuyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet coşkusunu halkımızla birlikte yaşadı.

Törenlerde farkındalık çalışmaları da yapan teşkilatlarımız kurdukları stantlarla Kızılaycılık, ilk yardım, Akran eğitimleri ile birlikte Kan ve Kök Hücre bağış bilgilendirmeleri de yaptı. Teşkilatlarımız ayrıca ehitlik ziyaretleri, bisiklet konvoyları, okul ve huzurevi etkinlikleri de gerçekleştirdi.

Ankara'da yapılan Cumhurbaşkanlığı himayesindeki 29 Ekim kortej yürüyüşünde de yerini alan Genç Kızılay gönüllülerimiz halkın büyük beğenisini topladı.

Üzerinde yaşadığımız toprakları seven, bu topraklarla gönül bağı olan Türk Kızılay Gençliği, atalarından miras kalan cumhuriyetin değerlerini korumak ve bu yolda nitelikli işler yapmak için çalışmalarına devam edecek.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4341385
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
452281
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
102397
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3558
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
118888
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11111234
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri