HABERLER

 

37 Ülkede 14.7 Milyon İnsanın Yüzünü Güldürdük

Türk Kızılay Ramazan ayı boyunca 37 ülkede ve ülkemizdeki 400’ü aşkın noktada 14.7 milyon insanın yüzünü güldürürken, Genç Kızılay Teşkilatımız da bu iyilik hareketinde önemli rol üstlendi. Afganistan’dan Somali’ye, Tanzanya’dan Filistin’e 37 ülkedeki yardım faaliyetlerine katılan Genç Kızılay Yönetim Kurulu ve Gönüllülerimiz, Türkiye içerisindeki 400’ü aşkın noktada da görev aldı. Din, dil, renk, ırk ve hiçbir ayrım gözetmeksizin sadece insani hassasiyetlerle ihtiyaç sahiplerine Türk halkının emanetlerini ulaştıran gönüllülerimiz, Ramazan ayı boyunca dur durak bilmeden gönülleriyle çalıştı.

Türkiye'nin dört bir köşesinde düzenlediğimiz bağış kampanyalarıyla hayırsever vatandaşlarımızdan aldıkları binlerce gıda koli yardımını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran teşkilatımız, şehirlerin merkez ve meydanlarında Kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. On binlerce kişiye sıcak yemek sağlayan ve iftar organizasyonu yapan gönüllülerimiz, iftar sonrası vatandaşlara lokma ikramlarında bulundu.

Genç Kızılay olarak kimi zaman ayağında terliği bile olmayan ve bir sonraki öğününün ne zaman olacağını bilmeyen insanlara kimi zaman savaş ve çatışma bölgelerinden kaçmaya çalışan mazlumlara kimi zaman da yolda kalmışlara el uzattık. Binlerce gönüllüsüyle Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinde insan ıstırabının dinmesi için projeler geliştiren teşkilatımızın insanlık yürüyüşü kendinden emin ve sağlam adımlarla devam etmektedir.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4252500
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
439260
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3447
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
94821
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11090953
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı