HABERLER

 

41 Şehirden Liseli Öğrenciler Yazarlık Kampımızda Bir Araya Geldi

Türk Kızılay Gençlik Kamplarımız 23 Haziran’da başlayan "Yazarlık Kampı" ile kapılarını açtı. Ülkemizin en değerli markalarından biri olan Kızılayımızın Gençlik Kamplarına, tüm şehirlerimizden yoğun başvuru gerçekleşti.

Türkiye’nin 41 şehrindeki Sosyal Bilimler Liselerinde eğitim gören ve çeşitli dallarda yazılı ürünler sunmuş gençlerin katıldığı Yazarlık Kampımıza Necdet Subaşı, A. Ali Ural, Şule Köklü, Cengizhan Orakçı, Özcan Ünlü, Yıldız Ramazanoğlu, Nurullah Genç, Güray Süngü, Hüseyin Akın, Fahri Tuna, Şeref Akbaba ve Mehmet Şeker gönüllü olarak katkı sundu. Gençlere hem kitaplarından hem yazım serüvenlerinden bahseden yazarlarımız; okumak, yazmak ve yaşamak üzerine tecrübelerini genç kampçılarımızla paylaştı.

İstanbul Heybeliada Gençlik Kampımızda tematik olarak uygulanan “Yazarlık Kampı” ile başlayan Türk Kızılay Gençlik Kampımızda gençlere hitaben konuşan Genel Müdürümüz Dr. İbrahim Altan “Ülkemizin dört bir yanından eser üretme gayreti içerisine giren sizler, yarınlarımızı aydınlatacak umudumuzsunuz. Şunu unutmayın ki yazılı metinler asırlar geçse de kaybolmaz. Değerini anlayacak birileri yüzlerce yıl sonra bile ona ulaşır ve o çağın, o kişinin izleğine ışık olursunuz. Bu yüzden sergilediğiniz bu kıymetli çabanın sizden sonra bile karşılık bulacağını unutmayın.” dedi.

Kamp devresi boyunca kitaplardan tanıdıkları yazarlar ile birlikte olmanın sevincini yaşayan öğrenciler, kendileri için hazırlanan takvim çerçevesinde harika bir dönem geçirdi. Yüzme, okçuluk, paintball, outdoor oyun alanları, tırmanma duvarı, macera küpü, takım oyunları ile drama, el sanatları, müzik ve halk oyunları gibi aktivitelerle eğlenirken Kızılaycılık, ilkyardım ve afet bilinci gibi konularda da bilgilendirildi. İstanbul’un tarihi ve turistik noktalarına yapılan gezi ile devam edilen programda gerçek bir deneyim yaşayan öğrenciler, Türk Kızılay Gençliğinin kıymetleri üyeleri olarak aramıza katıldı.

Yaz boyunca İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Hatay Arsuz Uluçınar, Aydın Efeler ve Osmaniye Aslantaş’ta Eylül sonuna kadar Yazarlık, Yazılım, Teknolojisiz Üretim, Üniversiteli Gençlik, Engelsiz ve Uluslararası başlıklarında gerçekleşecek olan kamplarımızdan yüzlerce gencimiz faydalanacak.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4440683
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
455443
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
104727
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3630
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
127121
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11126640
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri