HABERLER

 

Ankara'da Afet ve Acil Durum Eğitimlerine Katıldık

Genç Kızılay Ankara olarak afet ve acil durumlar için Türk Kızılay Afet ve Müdahale Modellerinin 4 gün süren uygulamalı eğitimlerini aldık.

Toplum Temelli Afet Yönetimi seferberliği başlatan Kızılay, afet ve acil durumlarda profesyonel kadrolarının yanında görev alacak gönüllülerinin beceri ve yetkinliklerini arttırmak için düzenlediği eğitim çalışmaları kapsamında 25 gönüllümüze 3 gün teorik 1 gün uygulamalı eğitim verdi.

Eğitimler, Afet Yönetimi Direktörlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren uzman eğitmenler tarafından sağlandı. Teorik eğitimde; Kızılay Kızılhaç Hareketi ve Hareketin Unsurları, Afet Yönetimi ile İlgili Kavramlar ve Türkiye’de Görülen Afetler, Afetlerde Haberleşme Sistemleri, Afetlerde İhtiyaç Tespiti, Afetlerde Lojistik Yönetimi, Afetlerde Beslenme, Barınma ve Kamp Yönetimi, Psikososyal Destek, Afetlerde Güvenlik ve Davranış Kuralları, Afetlerden Sonra Ortaya Çıkabilecek Çevresel Riskler ve Doğada Temel Yaşam Becerileri modelleri aktarıldı. Teorik eğitimlerinin ardından ise verilen senaryo çerçevesinde saha uygulamalarını, çadır kent çizimlerini ve sunumlarını başarıyla tamamlayan gönüllülerimize gün sonunda belgeleri takdim edildi.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4440683
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
455443
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
104727
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3630
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
127121
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11126640
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri