HABERLER

 

Bir Sevgi Koridoru "Benim Odam, Benim Dünyam"

Genç Kızılay Ankara tarafından hayata geçirilen “Benim Odam Benim Dünyam” projesi ile Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümünde bulunan ve 0-18 yaş arası çocukların tedavi sonrasında yatılı olarak kaldığı oda, fiziksel değişiklikten geçerek çocuk algısına uygun hale getirildi.

Genç Kızılay Ankara gönüllüsü Mina Akça koordinesinde yürütülen ve Türk Kızılay Toplum Merkezi destekleri ile yürütülen proje kapsamında düzenlenen odanın duvarlarında, yer zemininde; oda içerisindeki perde, gece lambası gibi eşyalarda değişiklikler yapıldı. Türk Kızılay Toplum Merkezi’ne bağlı sosyal hizmet uzmanları eşliğinde hastane yönetimi, doktorlar, hasta ve hasta yakınlarının görüşleri de dikkate alınarak çıkartılan plan çerçevesinde çalışma gerçekleştirildi.

Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Yönetiminin de memnuniyet duyduğu proje ile Beyin Cerrahi bölümünde ameliyat olup, yaklaşık iki-üç ay boyunca aynı oda içerisinde tedavi görecek çocukların kendi algılarına uygun fiziksel görünümde bir odaya kavuşmaları ve motivasyonlarının artması amaçlandı. Bununla birlikte Genç Kızılay Ankara gönüllülerinin gerçekleştireceği ve 20 hafta sürecek boş zaman değerlendirme aktiviteleri planlandı. 


Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri