HABERLER

 

Çamkoru Kampımız "Fen Liseliler Kampı" ile Yaz Dönemini Açtı.

            Türk Kızılay Çamkoru Kampı, 2019 yılı ilk devresini Türkiye’nin 12 şehrinden gelen Fen Liseli öğrencilerle açtı. Derneğimiz ile MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü arasında 03.01.2019 tarihinde imzalanan protokol kapsamında 01-07 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara Çamkoru’da, pansiyonlu okullarda öğrenim gören 54 kız öğrenci ile bu okullarda görev yapan 16 pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı ve MEB idari personellerinin katıldığı gençlik kampımız gerçekleşti.

            Kamp süresince Kızılaycılık, ilk yardım, drama, müzik, halk oyunları, görsel sanatlar, zekâ oyunları, ebru, taş boyama, canlı langırt, paintbol, voleybol, basketbol, doğa yürüyüşleri ve çeşitli sportif faaliyetler ile eğitici seminerler yapıldı. Macera parkurundaki farklı outdoor alanları deneyimleyen kampçılarımıza, şehir ve müze gezileri de yaptırıldı.

            Her biri alanında uzman liderler tarafında organize edilen etkinlik istasyonlarının yanı sıra kampçı öğretmenler için uluslararası geçerliliği olan sertifikalı Temel İlk Yardım ve Afetlerden Korunma Bilinci eğitimi ile Kamp psikoloğumuz tarafından Ruh Sağlığını Koruma, Bağımlılıkla Mücadele ve Duygu Yönetimi konulu konferanslar verildi.  
     
            Çamkoru Kampımızı Genel Müdürümüz Dr. İbrahim Altan ile MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Gönüllü İlişkileri Yönetim Direktörü Nurdal Durmuş' da ziyaret etti.

            Genel Müdürümüz Dr. İbrahim Altan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Değerli gençler, kendinizi geliştirdiğiniz bir ilgi alanınız olsun. Bu spor olur, sanat ya da zanaat olur fark etmez ama kendinizi iyi hissettiren uğraşlar edinin. Aile bağlarınızın güçlenmesi için aile içi iş bölümüne mutlaka katkı sağlayın. Bu sizin de gelişiminizi olumlu yönde etkiler. Umarım ki buradaki arkadaşlığınız ileride dostluğa dönüşür. Ortak birtakım çabalarınızla devam ettireceğiniz dostluğunuzu aileniz, ülkeniz, dünya ve insanlık adına değerlendirirsiniz. Mümkün olduğu kadar büyük düşünün ve gelecekte geriye doğru baktığınızda yaptığınız büyük işlerden gurur duyun. Bu yüzden geride mutlaka bir ses, bir iz bırakın. O ses de bütün insanlığa faydalı olsun.” dedi.

            MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük ise “Değerli gençler, kendinizi çok iyi yetiştirerek, önemli makamlarda görev alacaksınız. Bu sebeple her yönünüzle en iyi biçimde kendinizi geliştirmelisiniz. Siz değerli öğretmenlerimizden beklentimiz de her meslek dalında yetiştireceğiniz, umudumuz ve geleceğimiz olan gençlerin, öncelikli olarak değerler eğitimine sahip iyi insan olmalarını sağlamak yönündedir. Onların farklılıklar içerisinde birbirini severek ve saygı göstererek yaşamalarını her şeyin önünde tutun. Güzel anılarla, kurduğunuz güzel dostluklarla ayrılacağınız bu kamptan sonra çevrenize Türk Kızılay’ını anlatın ve ona sahip çıkın.” dedi.

             5 devre olarak farklı yaş gruplarına yönelik yapılacak ve veda geceleri halka açık olan Çamkoru Kampımız, Eylül ayının son haftasına kadar devam edecek.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7416187
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
459507
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
138082
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5310
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139767
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11305764
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi