HABERLER

 

Çocukların 23 Nisan Sevincine Kızılaycılar da Ortak Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Türkiye’nin dört bir tarafında çeşitli etkinlikler organize eden Kızılaycılar, binlerce çocuğun yüzünü güldürdü. Hastanelerde ve afet bölgelerindeki çocuklar ile sınırın ötesinde Suriye’deki çocukları da unutmayan Kızılaycılar, çocukların bayramına ortak oldu.
 
Adana, Adıyaman, Ankara, Aydın, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kilis, Manisa, Osmaniye, Siirt, Tokat, Çorlu, Şaphane ve daha birçok Kızılay şubesi 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenledi.
 
En kapsamlı organizasyonu İstanbul Şubesi yaptı. 81 ilden 81 çocuğu İstanbul’a getiren, onları Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ile buluşturan, sanatçılarla bir araya getiren ve İstanbul gezisi düzenleyen Şube Başkanı İlhami Yıldırım, “Kızılay gibi kurumlarımızın, bu tarz organizasyonlarda birlik ve beraberliğimize katkı sağlamasından dolayı onur duyuyorum” dedi.
 
Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen programa katılan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise çocuklara şu şekilde seslendi: 81 ilimizin siz cıvıl cıvıl çocukları burada toplandınız. İstanbul'u gezdiniz. Belki İstanbul'u, denizi hiç görmeyenleriniz vardı. Bu vesileyle İstanbul ile tanışmış oldunuz. Kardeş oldunuz, birlikte bir çınar ağacı diktiniz. İnşallah egemenliğimiz ve vatanımız gibi uzun yıllar yaşar, sizler de bu günü unutmayacağınız bir anı olarak torunlarınıza aktarırsınız.”
 
Suriyeli Çocuklar da Unutulmadı
 
Ülkelerinde çatışmaların gölgesinde yaşamak zorunda olan çocuklar da unutulmadı. Bölgede sınır boyunca insani yardım faaliyeti yürüten Kızılay ekipleri, toplum merkezleri, konaklama tesisleri ve sınırın ötesindeki Suriyeli çocuklara da bayram sevinci yaşattı. Benzer şekilde Kilis Şubesi gönüllüleri de Azez bölgesindeki çocuklara bayram hediyesi dağıttı.

Adıyaman Şubesi gönüllüleri ise yakın bir süre önce depremle sarsılan Samsatlı çocukların yanındaydı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri