HABERLER

 

Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'nde Mevsimlik İşçi Çadırını Ziyaret Ettik

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezimizle iş birliği yaparak Yenişehir ilçemizde bulunan mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadır kenti ziyaret ettik.

Genç Kızılay Bursa teşkilatı olarak 12 gönüllümüz ve avukatımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyarette mevsimlik işçilere iş kanunu çerçevesinde sahip oldukları yasal hakların ne olduğu hakkında bilgilendirme yaptık. Ayrıca kadın ve çocuk hakları konusunda yasalarımızın tanıdığı imkânları da çadır kent müdavimlerine bildirdik. Çocuk işçiliği ile mücadele hakkında da detaylı sunumların yapıldığı ziyaretimizde, mevsimlik işçilerin sorunlarını dinledik. Çadır kentteki ihtiyaç sahiplerinin tek tek tespitini yaparak, çocuklara oyuncak dağıttık.

Farklı şehirlerden kısa süreli işler sebebiyle ilçemize gelmiş olan insanların hem vatandaş hem de işçi olarak sahip oldukları hakları bilmeleri ve ihtiyaç tespitiyle, ülke genelindeki mevsimlik işçilerin sorunlarını anlama noktasında bir nevi pilot uygulamayı gerçekleştirerek, Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'nde farkındalık oluşturmaya çalıştık.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4235624
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
441654
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3556
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
96019
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11091398
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı