HABERLER

 

Genç Kızılay Ankara, Üniversite Bölüm Tanıtımları Gerçekleştiriyor.

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, 16 Mart’tan bu yana okullar kapalı bulunuyor. Üniversite sınavına hazırlanan lise ve mezun grubu öğrenciler, derslerine MEB’in açıkladığı mevzuat uyarınca TRT aracılığı ile açılan kanallar ve EBA platformu üzerinden katılmaya devam ediyor. “Sınav nasıl olacak?”, “Acaba hangi bölüme gitsem?” ve “Sınavda heyecanlanmasam bari” düşünceleri arasında öğrenciler derin bir iç geçirirken Genç Kızılay Ankara, 27-28 Haziran tarihinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası hangi bölüme gitmek istediği konusunda kararsızlık yaşayan öğrenciler için online üniversite bölümleri tanıtımına başladı.

Aristoteles’in sözü olan “Eğitim, refah anında bir süs, felaket sırasında bir sığınaktır.” sloganı ile üniversiteye hazırlanan öğrenciler için 27-31 Mayıs tarihleri arasında, Hukuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Gastronomi, Arkeoloji, Askeriye, Radyo Televizyon ve Sinema ve Türk Dili ve Edebiyatı gibi çeşitli alanlardaki uzman katılımcılar, online bir platform üzerinden bölümler ve çalışma koşulları hakkında konuşmalar yaptı. Uzmanların yaptığı konuşmalarla birlikte öğrencilerin kafasında bulunan birçok soru işareti giderilmiş oldu.

Zor zamanlardan geçtiğimiz günlerde, üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri unutmayan Genç Kızılay Ankara teşkilatımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizler de Genç Kızılay Ankara’nın @genckizilay06 instagram hesabı üzerinden önümüzdeki süreçte farklı bölümlerin de dahil edilmesi için talepte bulunabilir ve Genç Kızılay Ankara’nın bu konuda düzenleyeceği programlara katılım sağlayabilirsiniz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7575040
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
459507
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
138082
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5350
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
140310
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11307207
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi