HABERLER

 

Genç Kızılay Çankırı Yerel Çocuk Festivali Düzenledi

Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Çankırı’da da Türk Kızılay’ın iyilik yolunda gerçekleştirdiği faaliyetleri geniş kesimlere duyurmak; genç yaşlı, erkek kadın binlerce insana Kızılay’ı anlatmak ve yeni gönüllüler kazanmak için durmaksızın çalışan Teşkilatımız, İsmet İnönü Ortaokulunda yerel bir çocuk festivali organize etti.

Türkiye geneli yüzlerce okulda çocuk ve gençlere yönelik eğitim ve etkinlik programları düzenleyen teşkilatımızın çalışmaları hem halk hem de basın nezdinde karşılık buldu. Genç Kızılay Çankırı Teşkilatımız da Türk Kızılay Çankırı Şubemizin desteği ve yerel yönetimlerle gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde Çankırı genelinde toplumun hemen her kesimine dokunmayı başardı.

Çankırı İsmet İnönü Ortaokulunda gerçekleştirilen festivalde yaklaşık 750 öğrenci, gönüllülerimizin hazırladığı program neticesinde gönüllerince eğlendi. Gün boyu süren etkinliklerde palyaço gösterileri, baskı ve boya atölyeleri, Kızılaycılık eğitimleri ile çeşitli oyun ve yarışmalar düzenlendi. Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanımız Ahmet Ulusoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe katılan Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş, çocukların kalbinde mutluluk, zihninde Kızılay izi bırakan her türlü etkinliğin çok kıymetli olduğunu belirterek, “Genç Kızılay Teşkilatlarımız ülkemizin her yerinde hem gurur duyduğumuz hem de umudumuzu yükselten çalışmalar gerçekleştiriyor. Çocuk ve gençlerimizi bekleyen tehlikelerin karşısına model çalışmalar geliştirerek harika bir kalkan görevi görüyor. Bugün on binlerce gönüllüsüyle milyonlarca çocuk ve gencimizin hayatına dokunan Genç Kızılay, yarının Türkiye’si için de merhamet çınarı olacak tohumlar ekiyor.” dedi.

Çankırı Şube Başkanımız Ahmet Ulusoy ise “Nasıl ki mazlumlara el uzatmaktan vazgeçmeyeceksek, ülkemizin yarınlarına katkı sağlayacak her türlü projeye destek vermekten de vazgeçmeyeceğiz. Genç Kızılay Teşkilatı ile birlikte Çankırı’nın iyilik kervanında öncü şehirlerden olması için çalışacağız.” dedi.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4440683
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
455443
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
104727
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3630
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
127121
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11126640
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri