HABERLER

 

Genç Kızılay Çocuk Üniversitesi Eğitimlerine Başladı

Genç Kızılay tarafından ilköğretim öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak, sevdirmek ve üniversite kavramını yaşayarak öğrenme fırsatı sunmak amacıyla hayata geçirilen Genç Kızılay Çocuk Üniversitesi ilk eğitimlerini gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde belirlenen okullarda, okul birinciliğine sahip öğrenciler 4 gün boyunca projeye dâhil üniversitelerin Tıp ve Mühendislik fakülteleriyle kimya, biyoloji, moleküler genetik, fizik bölümlerinde amfi ve uygulama dersleri görüp, atölye çalışmalarına katılacak.

İlgili bölümlerin öğretim üyeleri tarafından temel düzeyde bilgilerin verileceği çocuklara kimya, botanik, genetik, mikrobiyoloji, anatomi, fizik ve teknoloji laboratuvarlarında deneyler izletilecek. Teknolojik cihazların çalışma prensiplerini de öğrenecek olan çocuklar Kızılaycılık, ilk yardım ve temel afet bilinci eğitimleri de görecek.

Genç Kızılay Çocuk Üniversitesi başarılı öğrencilerin ufuklarına katkı sağlarken, eğitim planlamaları yapmalarına da olanak sağlayacak. İlk etapta İzmir Kâtip Çelebi, Amasya, Cumhuriyet, İnönü ve Bingöl Üniversitelerinde gerçekleştirilecek olan organizasyon, bünyesinde “Çocuk Üniversitesi” olmayan diğer üniversitelerde de uygulanması için çalışma yürütülecek.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7416187
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
459507
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
138082
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5310
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139767
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11305764
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi