HABERLER

 

Genç Kızılay Diyarbakır Gençlik Festivalindeydi

Gençleri sanat, spor, eğlenceyle buluşturmak ve istihdam oluşturmak amacıyla ikincisi Diyarbakır’da düzenlenen Ziraat Gençlik Festivaline katıldık.

Açtığımız stantda yeni gönüllülerimize Kızılayı anlattık, ilkyardım bilgilendirmesi yaptık ve Genç kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

Kan bağışı organizasyonu da düzenlediğimiz festival kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlama vuruşunu yaptığı Şöhretler Karması maçı oynandı ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ta gençlerimizle sahaya çıktı.
 
18-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Ziraat Gençlik Festivali'ne onbinlerce kişi katıldı. Geleneksel ve yeninin harmanlandığı sergiler, dijital oyunlar, spor turnuvaları, dev akıl oyunları ve yarışmalara sahne olan festivale destek için Kızılay çalışanları ve gönüllüleri de yer aldı.
 
Kurulan stantlarda Kızılay’ın çalışmaları anlatılırken, kan bağışı organizasyonu da düzenlendi. Genç Kızılaycılar ise festival alanının çeşitli noktalarında katılımcılara kumanya ikram etti.
 
Şöhretler Karması
 
Festival kapsamında Şöhretler Karması futbol maçı da oynandı. Bakanlar, Milletvekilleri, bürokratlar ve eski futbolcuların yanı sıra Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın da forma giydiği maçın başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4235624
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
441654
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3556
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
96019
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11091398
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı