HABERLER

 

Genç Kızılay Diyarbakır Gençlik Festivalindeydi

Gençleri sanat, spor, eğlenceyle buluşturmak ve istihdam oluşturmak amacıyla ikincisi Diyarbakır’da düzenlenen Ziraat Gençlik Festivaline katıldık.

Açtığımız stantda yeni gönüllülerimize Kızılayı anlattık, ilkyardım bilgilendirmesi yaptık ve Genç kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

Kan bağışı organizasyonu da düzenlediğimiz festival kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlama vuruşunu yaptığı Şöhretler Karması maçı oynandı ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ta gençlerimizle sahaya çıktı.
 
18-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Ziraat Gençlik Festivali'ne onbinlerce kişi katıldı. Geleneksel ve yeninin harmanlandığı sergiler, dijital oyunlar, spor turnuvaları, dev akıl oyunları ve yarışmalara sahne olan festivale destek için Kızılay çalışanları ve gönüllüleri de yer aldı.
 
Kurulan stantlarda Kızılay’ın çalışmaları anlatılırken, kan bağışı organizasyonu da düzenlendi. Genç Kızılaycılar ise festival alanının çeşitli noktalarında katılımcılara kumanya ikram etti.
 
Şöhretler Karması
 
Festival kapsamında Şöhretler Karması futbol maçı da oynandı. Bakanlar, Milletvekilleri, bürokratlar ve eski futbolcuların yanı sıra Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın da forma giydiği maçın başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

243874
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
1428737
Etkinlikler ve Farkındalık Çalışmalarıyla Erişilen Kişi Sayısı
6258740
Sosyal Medya Hesaplarımızla Erişilen Kişi Sayısı
12234
Kızılay Gençliği Hakkında Yapılan Haber Sayısı
7943585
Toplam Ulaşılan Kişi Sayısı