HABERLER

 

Genç Kızılay Muğla Olarak Uygulamalı "Çadır Kurma ve Toplama" Eğitimi Aldık

Genç Kızılay Muğla olarak, Türk Kızılay Muğla Şubesi tarafından düzenlenen “Çadır Kurma ve Toplama” eğitimini aldık. Genç Kızılay Muğla ve Genç Kızılay Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden 60 gönüllümüzle katıldığımız ve Türk Kızılay Ege Bölge Afet personelleri tarafından verilen olası afet durumlarında en hızlı şekilde çadırların nasıl kurulacağının anlatıldığı eğitimimizi başarıyla tamamladık.

Ula İlçesi Akyaka mevkiinde gerçekleştirilen eğitime Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, Afad Muğla İl Müdürü Temel Kışlalı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Ayşegül Demirbaş ile Genç Kızılay Muğla Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllülerimiz katıldı.

Yangın ve sel gibi afetlerin Muğla’da çok sık yaşandığına şahit olduklarını belirten Türk Kızılay Muğla Şube Başkanımız Yusuf Kayacık, “Afetsiz bir ömür geçirmeyi herkes diler. Ama maalesef bu da hayatın gerçeği. Bununla yaşamak zorundayız. Yıkıcı bir depremde, 0-72 saat içinde yapılması gerekenlerin başında çadır kurmak geliyor. Çadır kurmak içinde gençlerimizi eğitmemiz gerekiyor.” diye konuştu. Muğla’da çok kapsamlı bir afet tatbikat hazırlığı içerisinde de olduklarını anlatan Kayacık, il genelinde tüm kurumlarla iş birliği halinde olduklarının da altını çizdi.


Etkinlikler ve Faaliyetler
7196617
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139385
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11304606
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri