HABERLER

 

genckizilay.org.tr’ye Altın Örümcek Web Ödülü

Türkiye'nin ilk ve tek web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri kapsamında, 33 bine yakın tekil kullanıcının 200 bin oy kullanarak gerçekleştirdiği halk oylamasında genckizilay.org.tr Kamu kurumu ve sosyal sorumluluk kategorilerinde halkın favorisi seçildi.

Türkiye’de İnternet’in oskarları olarak adlandırılan 16. Altın Örümcek Web Ödülleri Halk Oylaması sonuçları açıklandı. Geceden iki ödülle dönen Kızılay gençliği adına ödülleri Genç Kızılay Başkanı Emre Koç ve Gençlik Hizmetleri Genç Kızılay Yönetim Müdürü Nurdal Durmuş aldı. Verdikleri destek için vatandaşlara, kurum personeline ve Genç Kızılay teşkilatına teşekkürlerini ifade eden Emre Koç ve Nurdal Durmuş bundan sonra da Kızılay gençliğinin sahada aktif ve görünürlüğünü artıracak proje ve yarışmalara başvuracaklarını 2019 yılında da Genç Kızılay adına Kısa Film Yarışması düzenleneceğini açıkladılar.

Altın Örümcek Web Ödülleri nedir?

Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur.

Her yıl Altın Örümcek Web Ödülleri’ne aday olan projelerin hem ön görülen kategorilere uygun olması hem de içerik bakımından yeterlilik taşıması gerekiyor. Tüm jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ön değerlendirme sürecinde, sadece en yüksek puanı alan ilk 10 proje, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde finale kalabiliyor. Daha sonra gerçekleştirilen halk oylamasında da en yüksek oyu alan proje ödüle hak kazanıyor.

243874
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
1428737
Etkinlikler ve Farkındalık Çalışmalarıyla Erişilen Kişi Sayısı
6258740
Sosyal Medya Hesaplarımızla Erişilen Kişi Sayısı
12234
Kızılay Gençliği Hakkında Yapılan Haber Sayısı
7943585
Toplam Ulaşılan Kişi Sayısı