HABERLER

 

Gençlik Merkezimizde Patiler ve Gagalar atölyesi Açıldı.

Yıl içinde birçok etkinliğe imza atan Genç Kızılay Ankara, bu defa sokak hayvanları ve kuşlar için anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Kızılaycı Gençler Ankara’nın Hamamönü semtinde bulunan Gençlik Merkezinde“yemlik atölyesi” açarak hayvanları unutmadıklarını bir kez daha gösterdi.

Genç Kızılay Ankara gönüllülerimiz, Gençlik merkezimizde Patiler ve Gagalar Yemlik Atölyesi açtı. 8 örnek tasarım ve gönüllülerimizin hayal gücüyle sokak hayvanları için geliştirilen proje kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden yemlikler ve suluklar yapıldı. Sevgi aparatından, kuş yemliklerine her şeyin en ince detayıyla düşünülerek pilot bölgede uygulamaya başlayan atölye aylık olarak devam edecek.

 
“Patiler ve Gagalar” etkinliği düzenleyen, atık malzemeleri yeniden düzenleyerek mama kapları haline getiren, kuşlar için ise yemlikler hazırlayan Genç Kızılay Ankara üyeleri, sokak hayvanları ile iç içe yaşayan insanlara sorumluklarını hatırlatmış oldu.
 
Mama kapları ve yemlikleri atık malzemelerden hazırlayan, mamaları ise kendi bütçelerinden karşılayan Genç Kızılaycılar, örnek projenin bundan sonraki aşamasında vatandaşlardan da destek bekliyor.
 
Benzer bir çalışmayı yakın bir zaman önce Genç Kızılay Karabük üyeleri de gerçekleştirmişti.

Etkinlikler ve Faaliyetler
3168955
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
416352
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
95957
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3291
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
81488
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
10991349
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı