HABERLER

 

Heybeliada Kampımız Adalı Çocuklara Karne Şenliği İle Açıldı

Türk Kızılay Heybeliada Gençlik Kampı 2019 yaz dönemi, Adalı çocuklara yönelik gerçekleştirdiğimiz karne şenliği ile açıldı. Adalar’da eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencileri, eğitim öğretim yılının yorgunluğunu Heybeliada kampımızda attı.

12-13 Haziran tarihlerinde yapılan şenlikte çocuklar geleneksel sokak oyunları, halat çekme, mendil kapmaca, paintball, okçuluk, voleybol, basketbol gibi yaklaşık 30 farklı oyun oynadı; drama, baskı boyama ve hikâye anlatım atölyelerimizde doyasıya eğlendi. İki gün boyunca yaklaşık 400 öğrenci ve öğretmenin katıldığı şenlikte çocuklara yeme içme ikramları ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Öğrenciler ve öğretmenler Türk Kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

Açılışa Milletvekillerimiz, Adalar Kaymakamımız, Adalar Belediye Başkan Yardımcımız, Heybeliada DHO Komutamınız, Adalar Meclis üyelerimiz, Adalar İlçe MEB Müdürümüz, Adalar İlçe Tarım Müdürümüz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Heybeliada Kampımızdaki sosyal, sportif ve etkinlik alanlarını gezen misafirlerimiz çocuklarla oyunlar oynadı ve kamp faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi aldı. Genç Kızılay İstanbul teşkilatımıza mensup gönüllülerin görev aldığı organizasyon ardında yüzlerce mutlu çocuk bırakarak son buldu.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4257710
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
439260
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3447
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
95634
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11090953
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı