HABERLER

 

İlham Veren Kadınlar Hikâyelerini Anlattı

Kızılay, bir evlat, bir eş ve bir anne olarak toplumumuza, ülkemize istikamet veren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. 
 
Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile KADEM işbirliğinde Gazi Üniversitesi Mimar Kemalettin Salonu’nda düzenlenen "Benim Hikâyem" adlı özel programla kadınlara ilham veren, ulusal ve uluslararası ölçüde başarı elde etmiş çok değerli konuklar ağırlandı.
 
Sunucu-Haber Spikeri Ferda Yıldırım, Gazeteci-Yazar Esra Elönü, Dorce A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Çebi Karahan, 15 Temmuz Gazisi Derya Ovacıklı, 2018 Global Teacher Prize Top 10 Finalisti İlk Türk Öğretmen Nurten Akkuş ile Germiyanlı TEDx Konuşmacısı Nuran Erdem’in hikâyelerini anlattığı programa Genel Sekreter Hüseyin Can’ın yanı sıra, Kadem Ankara İl Temsilcisi Zehra Zümrüt Selçuk, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Alper Ceylan ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Tarihten bu yana kadınların medeniyete ışık tuttuğunu dile getiren Genel Sekreter Hüseyin Can, Türk Kızılayı’nın tarihinde de kadınların ayrı bir yeri olduğunu belirterek tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kızılay Şubelerinden Kadınlar Günü Sürprizi

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Türk Kızılayı şubeleri de unutmadı. Çorlu, Eskişehir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Tokat ve daha birçok Kızılay şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli ziyaretler ve etkinlikler gerçekleştirerek kadınlarımızın yanında oldu.Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri