HABERLER

 

İyilik Ajandam Isparta Eğirdir'de Öğrencilere Ulaştı

Yalnızca acil ihtiyaç durumları ya da afet zamanlarında değil, sosyal refahın gelişmesinden eğitime kadar çok geniş bir yelpazede de hizmet veren Türk Kızılay, öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak ve iyi insan olmaları yolunda yönlendirici olacak yayınlar sunmak amacıyla hazırladığı İyilik Ajandam adlı eğitici ajanları okullarda dağıtmaya devam ediyor.

Yıl boyu yaklaşık 15 bin öğrenciye ışık olan İyilik Ajandam bu kez Isparta Eğirdir Süleyman Demirel İlkokulu öğrencilerine ulaştı. İyilik Ajandam ile birlikte Kızılay Kumbarası da hediye edilen çocukların sevinci göz doldurdu.

Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü koordinesinde hayata geçirilen İyilik Ajandam, “Büyük ailenizdeki en yaşlı kişileri evinde ziyaret et, yalan söylemeyeceğine dair kendine söz ver, İlk yardım ve afet anında ne yapacağını araştır, okul panosu için israfın önlenmesi ve geri dönüşümle ilgili içerikler üret, küs olduğun biriyle barış, hata yaptığında özür dile, ailene ev işlerinde yardım et.” gibi tavsiyelerin yanında, önemli gün ve haftalarda yapılmak üzere etkinlik takvimi ve kısa notlardan oluşan zengin bir içerik sunuyor.

İyilik Ajandam’ın 2020 yılında genişletilmiş içeriğiyle 20 binden fazla öğrenciye ulaştırılması planlanıyor.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4440683
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
455443
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
104727
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3630
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
127121
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11126640
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri