HABERLER

 

Kızılay, Gençlik Festivali’nin İlgi Odağı

İstanbul Gençlik Festivali’nde Türk Kızılayı standı, festivalin çekim merkezi oldu. Festivalin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kızılay Gençleri ile bir araya geldi. Türk Kızılayı’nın kan bağışı, ilk yardım eğitimi ve söyleşilerden oluşan etkinlikleri 7 Mayıs’a kadar sürecek.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yenikapı Meydanı Etkinlik Alanı’nda 4-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği İstanbul Gençlik Festivali’ne Türk Kızılayı, Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ve İstanbul Şubesi Gençlik Kollarının düzenlediği etkinliklerle yer alıyor. Festival alanında kan bağışı, ilk yardım eğitimi ve söyleşilerle gençlerle buluşan Türk Kızılayı, ilk günden gençlerin ilgi odağı oldu. Festivalde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım da Kızılay gençliğini yalnız bırakmadı.
 
“İyilik adına yapılacak çok şey var”
 
Festivalin ilk gününde Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, “Dünya nereye gidiyor ve ben ne yapabilirim?” konulu söyleşide gençlerle bir araya geldi. Türk Kızılayı’nın ülkemizde ve dünyadaki insani yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Dr. Güllüoğlu,” İletişimin çok geliştiği bir dünyada milyonlarca uyarana maruz kalıyoruz. Somali’de insanlar açlıktan ölüyor. Suriye’de insanlar ölüyor. Tüm bunlar yaşanırken, Avrupa ve Amerika’da obezite ve neden olduğu hastalıklar en önemli sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bir yanda dünyada olan bitene tanık oluyoruz, bir yanda kendi yaşamımız. Hayatımızda gittiğimiz, gördüğümüz yerlere, olaylara karşı sorumluluklarımız var. Bir birey olarak “Ben ne yapabilirim?” sorusunun açık uçlu bir cevabı var. İyilik adına yapılacak çok şey var” dedi.

Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, gönüllülük kavramının gün geçtikçe daha da önemli hale geldiğinin altını çizerek Kızılaycılığın hem profesyonel çalışanları hem de gönüllüleri ile birlikte ‘büyük bir gönüllülük’ hareketi olduğunu belirterek “Gönüllülerimizle daha etkili iletişim ve işbirliği için uzun süredir üzerinde çalıştığımız projede son aşamaya geldik” diye konuştu.     
 
Bu yıl yaklaşık 300 bin genci ağırlaması beklenen festivalde Türk Kızılayı 7 Mayıs tarihine kadar 2 Nolu stantta gençleri ağırlayacak.

Kızılay'ın kan bağışı çalışmalarına önemli bir katkı sağlayan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları adına Başkan Taha Ayhan da, teşekkür belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri