HABERLER

 

Kızılay Gençlik Kampları 2019 Sezonuna Hazırlanıyor

İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru ve Eskişehir Hasırca Gençlik Kampları bulunan Türk Kızılay, 2018 yılında yurtiçinden ve yurtdışından 9 bin 200 genci buluşturdu. Önemli bir misyonu yerine getiren Gençlik Kamplarını 2019 sezonuna hazırlamak için Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürlüğü tarafında bir çalıştay düzenlendi. Gençlik kamplarında görev almış liderlerin, psikologların katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen çalıştayda yeni sezonda hizmet kalitesini artırmak ve çeşitlendirmek için neler yapılabileceği masaya yatırıldı.

Üç gün süren çalıştayda eğitmenleri Kızılay Genel Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan vekili Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Hüseyin Can ve Genel Müdürümüz Dr. İbrahim Altan yalnız bırakmadı.

Kızılay Gençlik Kampların her yıl, bir önceki yıla göre daha da güçlendiğini, hizmet kalitesini artırdığını vurgulayan Genel Başkan Kınık, “2019 yılında daha büyük sıçrama yapacağımıza inanıyorum. Şu an 3 kampımızda 9 bin 200 gence hizmet verdi. Bu yeterli değil. Sayıyı artırmaya yönelik çalışmalarımız var” dedi.

Gençlerin Kızılay ile tanışmalarında, Kızılaycılık kültürünü öğrenmelerinde kampların çok önemli bir yeri olduğunu da ifade eden Kınık, sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik kamplarından faydalanan gençler beraberinde sadece anılarını götürmüyor, hayata bakış açılarını da şekillendiriyorlar. Farklı toplumsal kesimleri buluşturan kamplarımız, gençlerin ön yargılarını da kırıyor bir şekilde. Bu nedenle kamplarımızı geleceğe daha güçlü taşımak zorundayız.

Çalıştayımızın da bu anlamda çıktılarını önemsiyorum.

Genel Sekreter Hüseyin Can ise, Gençlik Kamplarının tarihi önemine değinerek, tüm yöneticilerin ve eğitmenlerin ellerinden gelenin en iyisini yaparak gençlere hizmet vermesi tavsiyesinde bulundu.

iki gönüllü rapörtörün de tam zamanlı kayıt aldığı soru, sorun, çözüm önerileri rapor haline getirilerek kamuoyuyla ve ilgili birimlerle paylaşılacak.

Etkinlikler ve Faaliyetler
3168955
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
416352
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
95957
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3291
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
81488
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
10991349
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı