HABERLER

 

Kızılay Haftası'nı Tüm Şehirlerde Gönüllülerimizle Birlikte Kutluyoruz.

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası’nı ülke genelindeki teşkilatlarımız ve binlerce gönüllümüzle uyguladığımız çeşitli etkinliklerle kutluyoruz.

Gönüllü İlişkileri Direktörlüğü koordinesinde, Türkiye’nin tüm şehirlerindeki Genç Kızılay Teşkilatı ve binlerce gönüllümüzün katılımıyla yüzlerce ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversitede gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde Türk Kızılay’ın hem Türkiye hem de dünyada gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verip, yaş gruplarına göre şenlikler ve eğitimler gerçekleştiriyoruz.

İlk ve orta dereceli okullar için tasarlattığımız afişlerle “Görevimiz İyilik” ve “İyilik Sensiz Olmaz” temaları üzerinden öğrencilerle Kızılay Haftası’nı iyilik merkezli bir hafta olarak geçirerek, hayatlarının geri kalan kısmını güzel bir temele inşa etmeye çalışıyoruz. Çocuklar için çeşitli görev tanımlarının bulunduğu ve okul panolarında asılı bulunan “Görevimiz İyilik” afişinde öğrencilere aile büyüklerini ziyaret etmeleri, küs olan arkadaşlarını barıştırmaları, bir ağacı sahiplenmeleri, yolda gördüğü çöpleri toplamaları ve yemeğini arkadaşlarıyla paylaşmaları gibi iyilik faaliyetlerini gerçekleştirmelerini istiyoruz. “İyilik Sensiz Olmaz” temamızla, öğrencilerin kolileri kitap, oyuncak, kıyafet ve kırtasiye malzemeleriyle doldurmasını talep ederek, bu malzemelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmasını sağlıyoruz. “Son Ders İyilik” temamızda ise öğrencilerin Kızılay ile ilgili resim ve şiir yarışmaları yapmaları, “Görevimiz İyilik” afişinde yer alan maddelerle birlikte tüm çalışmalarını sosyal medya hesapları üzerinden #sensizolmaz etiketiyle paylaşmalarını istiyoruz.  Gönüllülerimizle ziyaret ettiğimiz okullarda verilen görevleri yerine getiren öğrencilerle şenlik havasında eğlenceli saatler geçiriyoruz.

Üniversitelerde Akran Eğitimleri başta olmak üzere Kızılhaç ve Kızılaycılık bilgilendirmeleri ile Türk Kızılay’ın faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yaparak gönüllü üye kabulü yapıyoruz. Cezaevi, huzurevi, kamu kurumları ve özel sektör iş yerlerinde de benzer etkinliklerde Kızılay Haftası’nın toplumun her kesiminde anılması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4341385
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
452315
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
102397
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3558
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
118888
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11111234
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri