HABERLER

 

Kızılay Haftası Sokağımızda Türkiye Basketbol Federasyonu'nu Ağırladık

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Etimesgut Yerleşkemizde kurulan ve bir hafta boyunca yaklaşık 30 bin öğrencinin ziyaret ettiği Kızılay Haftası Sokağımızın son gününde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türk basketbolunun önde gelen isimlerini ağırladık.

Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü koordinesinde düzenlenen Kızılay Haftası Sokağı’na Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun yanı sıra Kerem Tunçeri, Hüseyin Beşok, Ömer Onan, Haluk Yıldırım, Yasemin Horasan ve TBF yönetim kurulu üyeleri katıldı. Genç Kızılay Ankara Teşkilatımıza mensup 150 gönüllümüzün de sahada yer aldığı etkinlik, iyilik adına unutulmayacak anlara sahne oldu. Kızılay Haftası Sokağı’nda kurulan etkinlik alanlarını ziyaret eden misafirlerimiz, çocuklar için hazırlanmış istasyonlarda keyifli zamanlar geçirdi. Misafirlerimiz, Kızılaycılık, ilk yardım ve afetlerden korunma, el yüz boyama, tiyatro, çizgi film ve kukla gösterileri, palyaço oyunları, deprem tır simülasyonu, sokak oyunları, çocuk dostu alan tırı, afet çadır gezisi ile Türk Kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı alanların yer aldığı Kızılay Haftası Sokağı’nı gezip, Ankara’nın çeşitli okullarından gelen yüzlerce öğrenciyle bol bol fotoğraf çektirdi. Çocuklarla basketbol oynayan misafirlerimiz, yaklaşık 2 saat boyunca alandaki tüm faaliyetler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Kan ve Kök Hücre Bağış aracına geçen misafirlerimiz, burada kan bağışında bulunarak tüm basketbol severleri kan bağışı yapmaya davet etti.

Etkinliğin ardından Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile kameraların karşısına geçen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kızılay haftası çok özel bir dönemde kutlanır. Cumhuriyetimizin kuruluş tarihi olan 29 Ekim’de başlayan haftamız 4 Kasım’a kadar devam eder. Her geçen yıl coşkusu artan Kızılay Haftamıza bu yıl Basketbol Federasyonumuzun verdiği destek eşsiz bir öneme sahip. Kızılay ile gençliğin bağının kurulması anlamında sporcuların hafta boyunca maçlara Kızılay tişörtleri ile çıkmaları, ‘İyilik Sensiz Olmaz’ yazan pankartlarla çıkmaları haftamıza ve Kızılayımıza dikkat çekmek için bize verilen en büyük desteklerden biridir. Bugün de Sayın Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanımız ile basketbolumuzun öncü isimlerini yerleşkemizde ağırlamak, onlarla birlikte kan bağışında bulunmak bize ayrı bir onur vermiştir. Bu örnek davranışları münasebetiyle başta Türkiye basketbol Federasyonu Başkanımız Sayın Türkoğlu olmak üzere tüm basketbol camiasına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak toplumumuzla iç içe, omuz omuza yaşıyoruz ve sporun birleştirici gücünü, her fırsatta yine toplumumuzun yararına kullandığımız bir modelle hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda, “#KızılayBasketbolElEle” diyerek güzel bir iş birliği başlatmış bulunuyoruz. Değerli Başkanımız Kerem Kınık ile yaptığımız görüşmelerde, güçlü, dinamik ve mücadeleci Türk basketbolunun, Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinden model alınan Türk Kızılay’ı ile güçlerini birleştirmesinin büyük bir sinerji yaratacağına inandık. Ne mutlu ki Kızılay Haftası ile başlayan çalışmalarımıza ilk günden tüm kulüplerimiz, spor adamlarımız ve sporcularımız büyük destek oldular. Şimdi sıra tribündeki basketbol severler de olacak, onların da katkısını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Türk Kızılay ile iş birliklerinin devam edeceğini belirten Türkoğlu, “Sezon süresince Türk Kızılay ile pek çok ortak yardım projemiz olacak. Her kademeden sporcularımız bu projelere katılacak. Türk Kızılay’ın ayrım gözetmeden, tarafsızca hayata geçirdiği gönüllü hizmetlere biz de basketbol ailesi olarak katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun bizim bireysel sorumluluğumuz olduğunu bildiğimiz kadar, camia olarak da bir bilinç haline getirmeye özen gösteriyoruz. Bugün yaptığımız ziyaret ve gerçekleştirdiğimiz kan bağışının büyük bir destek çağrısının başlangıcı olarak benimsenmesini arzu ediyorum.” dedi.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4341385
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
452315
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
102397
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3558
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
118888
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11111234
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri