HABERLER

 

Kızılay’ın Gençlik Kampları Sezona Hazır

İstanbul Heybeliada ve Ankara Çamkoru Gençlik Kampları yeni kamp modeliyle geri dönüyor. Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında buluşuyor. Gençler eğitim, eğlence, geleneksel sporlar, outdoor sporlar, trekking ve onlarca zengin kategoride muhteşem bir kamp dönemi yaşayacak. 
 
Türk Kızılayı’nın gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni öğrencilere Temmuz-Ağustos aylarında hizmet veriyor. 2017 yılı yaz döneminde açılacak olan Çamkoru/Ankara ve Heybeliada/İstanbul Türk Kızılayı Gençlik Kampları yüzlerce başarılı genci ağırlayacak. Gençlik kamplarına katılmak isteyen öğrenciler başvurularını Türk Kızılayı Şubelerine yapacak.
 
Eğitim, Spor, Eğlence ve Tatil
 
Sivil Toplum Kuruluşları, bilim insanları, yazarlar, akademisyenler ve alanında uzman kişilerin katılımıyla hazırlanan bilgilendirici seminerlerin yer aldığı kamplarda, spor, sanat ve eğitim alanlarında da becerileri ortaya çıkarma imkânı sunuluyor. Gençlik kamplarına katılan öğrenciler, lider öğretmenler eşliğinde afete hazırlık, ilk yardım, proje yazma, Kızılay’ın faaliyetleri konusunda bilgilendirici eğitimleriyle dolu dolu geçecek kamp döneminde tatil yapma fırsatı da bulacak. Ayrıca kamplarda öğrenciler arasında gönüllülük branşları kurularak, gönüllülüğün önemi konusunda da bilgilendirici seminerler düzenlenecek.
 
Bu yıl Ankara Çamkoru Gençlik Kampına 11-14 yaş grubu çocuklar, İstanbul Heybeliada Gençlik Kampına ise 15-18 yaş grubu gençlerin çağrılacağı yaz döneminde 15 Temmuz şehit ve gazilerinin çocukları, TEOG birincileri, Anadolu’nun dört bir yanından gelen çocuklar, Kızılay Üniversite Kulüpleri ve Gençlik Kolları devreler halinde gençlik kamplarının misafiri olacak.
 
Her Devre Sonunda Ateş Gecesi
 
Türk Kızılayı’nın çalışmaları içerisinde gençlere yönelik gerçekleştirilen etkinlikler her zaman özel bir yer kaplar. Bu kapsamda ise gençlik kamplarında her devrenin son akşamında öğrenciler için “Ateş Gecesi” düzenleniyor. Kamp devrelerinin son günlerinde kamp ateşi yakarak etrafında çember oluşturan öğrenciler, daha sonra hazırladıkları çeşitli oyun, koro, halkoyunları ve skeçler ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatıyor.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri