HABERLER

 

Kızılay’ın Kamp Liderleri Göreve Hazırlanıyor

Türk Kızılayı Gençlik Kamplarına lider yetiştirmek üzere gerçekleştirilen liderlik eğitimi Antalya’da başladı. Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 150. yılı dolayısıyla eğitime 150 kişi katıldı. Eğitim programına Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Genel Müdür Dr. İbrahim Altan'da eşlik etti.
 
Türk Kızılayı Gençlik Kampları her yıl binlerce başarılı gence tatil, eğitim ve kültürel birikim imkânı sunuyor. Bu kamplarda görev alacak liderler de Türk Kızılayı uzmanları tarafından, detaylı bir eğitim programı ile göreve hazırlanıyor. Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Gençlik Kampları Liderlik Eğitimi” programına katılan 25-45 yaşları arasındaki 150 kişiye ilk yardım, temel afet bilinci, Kızılaycılık, gençlik kamplarında işleyiş, kan bağışı ve kök hücre bilgilendirmesi ile drama, el sanatları, halk oyunları, spor, müzik ve lojistik branşlarına yönelik eğitimler veriliyor.
 
Alanında Uzman Eğiticilerden Eğitim
 
Liderlik eğitimi verilen katılımcılara Kızılay'ın genç gönüllülerini yetiştirme yolunda önemli bir adım attıklarını belirten Genel Sekreter Hüseyin Can, programda hazırlanan yöresel ürünler pazarı etkinliğine de katıldı. Eğitim programında Genel Müdür Dr. İbrahim Altan da katılımcılarla liderlik ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Programın devamında ise Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş gençlik kamplarına ilişkin bilgilendirme yaptı. Yeşilay’dan İsmail Memişoğlu Bağımlılık başlığı altında, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanı Dr. Habib Demirel ise Çocuk ve Ergen Psikolojisi konusunda katılımcılara bilgilerini aktardı.
 
Eğitim programının sonunda tüm katılımcılar Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek ve lider olarak görev alması uygun olan katılımcılar Türk Kızılayı Gençlik Kamplarında görevlendirilecek.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri