HABERLER

 

Nar Çiçeği Projemiz Genç Kızılay Ankara Gönüllülerimizle Başladı

Nar Çiçeği Projesi kapsamında, Ankara-Bala-Kesikköprü Köyü'nde bulunan Kesikköprü İlkokuluna gittik. Öncelikle okula bir kitaplık kurduk ve içerisine götürdüğümüz kitapları yerleştirerek, açılışını yaptık. Çocuklara atölye çalışmasıyla hazırladığımız kitap ayraçlarını hediye ettik ve kitap kurdu panomuz ile fotoğraf çekimi yaptık. Aynı zamanda balon, şeker, kek ve maden suyu hediye ettik ve yüz boyaması yaptık. Devamında ise kitap okuma etkinliği yaptık. Sonra yine okula hediye olarak götürdüğümüz tangram ve satranç oyunlarını hem öğrettik hem birlikte oynadık. Bundan sonra birlikte yağ satarım bal satarım, futbol, voleybol ve basketbol oynadık ve toplarımızı hediye ettik. Gün sonunda çocuklarla sohbet ettik, güldük, eğlendik ve bize Kızılay'ı anlatan resimler yapmalarını istedik.

Genç Kızılay Ankara gönüllülerimizden Tuğba Özdemir'in koordinesinde gerçekleştirdiğimiz projede öğrenim gören çocuklara, Ankara'nın farklı üniversitelerindeki gönüllülerimizle birlikte giderek, çocukların dünyasına renk katmaya çalıştık. 

Aynı zamanda Yaşlılar Haftası kapsamında yaşlılarımıza hediyeler götürdük ve onlarla sohbet ettik. Hem çocukların hem de yaşlılarımızın gönüllerine dokunarak güzel bir gün geçirdik.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4235624
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
441654
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3556
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
96019
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11091398
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı