HABERLER

 

Şehitlerimizin İzinde Sarıkamış'ta Yürüdük

Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altındaki topraklarımızı kurtarmak için başlatılan Sarıkamış Harekâtı’nın 105. yılı dolayısıyla 3-4-5 Ocak 2020 tarihlerinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerine katıldık.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde bir araya gelen on binlerce kişiyle birlikte “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” dedik. Genç Kızılay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız, Genç Kızılay Ağrı Teşkilatımız ve gönüllülerimizle birlikte yürüyüşü tamamlayarak, Kızılçubuk Zirvesi ve tören alanında, on binlerce kişiye çay-çorba ikramında bulunan Türk Kızılay ekiplerine destek verdik.

Yaklaşık 4.5 saat süren ve oldukça soğuk havada gerçekleşen yürüyüşün ardından ulaşılan şehitlikte dualar ettik.  Şehitlere saygı atışının ardından gerçekleşen Sarıkamış Harekatı’nın Tarihi konulu anlatıyı dinledik. Yürüyüş boyunca şehitlerimizin verdiği mücadeleye kalbimizde hissettik.

Yürüyüşe Devlet protokolü dışında Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcımız İbrahim Özer ve Türk Kızılay Kars Şube Başkanımız Sıddık Demir de katıldı.

Genç Kızılay olarak vatan uğruna canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4440683
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
455443
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
104727
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3630
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
127121
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11126640
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri