HABERLER

 

Solferino Gençlik Kampı'na Katıldık

IFRC’nin 100. Kuruluş yıl dönümünde, birçok ülkenin gençlik temsilcisi ile birlikte geleneksel İtalya Solferino Gençlik Kampı’na katıldık.

1859 yılındaki İtalyan, Fransız ve Avusturyalılar arasında Solferino’da yaşanan savaşa tanıklık eden, hiçbir ayrım gözetmeksizin yaralılara yardım etmek için bölge halkını örgütleyen ve yüzlerce insanın kurtulmasını sağlayan; sonrasında yaptığı girişimlerle Kızılhaç’ın kurulmasına öncülük eden İsviçreli Henry Dunant’ın hatırasına saygı niteliğinde her yıl gerçekleşen Solferino Gençlik Kampı ve Meşale Yürüyüşü 17 – 23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti.

Kızılhaç’ın kuruluş hikâyesinin temelini oluşturan simge şehir Solferino’da Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Teşkilatları Federasyonu’nun 100. Kuruluş yıl dönümü de kutlandı. IFRC Başkanı Francesco Rocca’nın açılış konuşmasıyla başlayan meşale yürüyüşü Solferino’dan başlayıp, savaş sırasında yaralıların taşındığı güvenli bölge olan Castiglione’de son buldu.

Kamp süresince bölgesel ve alt bölgesel gençlik ağı toplantı ve oturumlarına katıldık. Çalıştaylarda IFRC’nin 2030 stratejisine ve gençliğin hareketteki rolüne katkıda bulunduk. 130 ülkeden gelen gençlik temsilcilerine Türk Kızılay Genç olarak çalışma ve planlarımız hakkında sunumlar yaptık.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri