HABERLER

 

Tobb Osmaniye Fen Lisesi'ne Zeka Oyunları Sınıfı ve Kızılay Kütüphanesi Hediye Ettik

Yalnızca afet zamanlarındaki yardımlarla değil, sosyal refahın gelişmesi ve eğitime destek gibi konularda da faaliyetler yürüten Türk Kızılay, Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü tarafından yürütülen projesi kapsamında Osmaniye TOBB Fen Lisesi’ne “Zeka Oyunları Sınıfı” ve “Kızılay Kütüphanesi” kurarak öğrencilere hediye etti.

MEB iş birliği içerisinde gerçekleşen projeyle öğrencilerin sosyal imkanlarının artarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Türk Kızılay Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Meke’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, İl Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri de katıldı.

Açılış konuşmasında “TOBB Osmaniye Fen Lisemize de Kızılayımızın destekleri ile zeka oyunları atölyesi oluşturuldu.” diyen Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Atölyede 45 çeşit zeka oyunu bulunuyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Temenni ediyorum ki öğrencilerimiz zeka sınıflarından istifade ederek kendilerini geliştireceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay tarafından 2019 yılında ülke genelinde 47 okulda hayata geçirilen Zeka Oyunları Sınıfı ve Kızılay Kitaplığı projeleri 2020 yılında da artarak devam edecek.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4252500
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
439260
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3447
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
94821
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11090953
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı