HABERLER

 

Uluslararası Üniversite Gençliği Bilim ve Kültür Buluşması'na Katıldık

Yalova Üniversitesi tarafından 1-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek “Uluslararası Üniversite Gençliği Bilim ve Kültür Buluşması’nın açılış programına katıldık.

Uluslararası Üniversite Gençliği Bilim ve Kültür Buluşması etkinliği kapsamında Afrika’dan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar 35 ülkeden 250 Öğrenci, Yalova Üniversitemiz’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Çok sayıda protokol davetlisi, öğretim üyeleri, öğrenciler, STK temsilcileri ve alanında uzman kişilerin katıldığı etkinlik, uluslararası öğrencilerin bilimsel deneyim kazanıp, kültürel değerleriyle yakınlaşmasını amaçlıyor. Katılımcılar için hazırlanan forum ve çalışma atölyeleriyle, farklı milletlerden kişilerin birçok konuda fikir alış verişinde bulunmalarına imkân tanınıyor.

Türk Kızılay’ı temsilen protokol konuşmaları kapsamında kürsüye çıkan Gönüllü İlişkileri Direktörü Nurdal Durmuş, Türk Kızılay’ın 2018 yılında 41 ülkede insani yardım faaliyetlerinde bulunduğundan ve Türk Kızılay Gençliğinin il ve üniversite yapılarındaki faaliyetlerden bahsetti. Gençlerin ürettiği ve Türk Kızılay’ın 7 temel ilkesine uygun projelere destek verildiğini de kaydeden Durmuş, Uluslararası öğrencilerin de bu projelerde yer alabileceğini hatırlattı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
4235624
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
441654
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
101009
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
3556
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
96019
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11091398
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı