HABERLER

 

Üniversite Kızılay Topluluklarına Eğitim

Faaliyetlerini gönüllüleriyle birlikte gerçekleştiren Kızılay, daha etkin bir saha koordinasyonu için Üniversite Kızılay topluluklarına eğitim ve proje çalıştayı düzenledi.
 
Konya Şubesi’nin destekleri düzenlenen ve iki gün süren çalıştayda katılımcılara Türk Kızılayı’nın gençlik faaliyetleri başta olmak üzere birçok konuda eğitim verildi. Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri koordinesinde yapılan çalıştayın açılışında, Konya Şubesi Sosyal Hizmetler Birim Sorumlusu Gülnur Ece tarafından şube faaliyetleri ve Konya’da yapılan gençlik faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
 
Genç Gönüllüler Bilgilendiriliyor
 
Çalıştayda Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş Gençlik Faaliyetleri ve Projeleri hakkında bilgilendirme yaparken, Eğitim Yönetimi Müdürü Elif Taşkın ise Kızılay ve İlk Yardım konularını anlattı. Etkinliğin devamında ise Kan ve Kök Hücre konusunda Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Madde Bağımlılığı ve Teknolojinin Doğru Kullanımı konularında Yeşilay eğitim verdi. Proje Hazırlama eğitimini ise Kurumsal Gelişim Direktörlüğü Takımı Lideri Serkan Düğer anlattı.
 
Çalşıtayın uygulama bölümünde proje gruplarına ayrılan katılımcılarla, Yeni Bağış Yöntemleri, Okullarda Kızılaycılık Kültürünün Yaygınlaştırılması, Mülteci Çocukların Eğitime Kazandırılması ve Kan Bağış Yöntemlerinin Geliştirilmesi konularında proje geliştirildi.
 
İki gün süren çalıştay katılımcıların proje sunumlarının ardından katılım sertifikası töreniyle sona erdi.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7030028
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
458876
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
137832
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5179
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
139371
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11296669
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri