HABERLER

 

15 TEMMUZ'DA AĞADERE'DE MÜZEMİZE YÜRÜDÜK

Tarihimizde defalarca ortaya koyduğumuz asil duruşumuzu 15 Temmuz gecesi ülkemizin her köşesinde yeniden gösterdik. Atalarımızın kanlarıyla suladığı vatan topraklarının ve demokrasinin ebediyete kadar bekçisi olduğumuzu tüm dünyaya 15 Temmuz’da yeniden hatırlattık.

Darbe girişiminin dördüncü yılında, Türkiye’nin merhamet çınarı Türk Kızılay’ın iftiharla dolu 152 yılı geride bırakırken Çanakkale’de Hilâl-i Ahmer Ağadere Ağır Mecrûhin Hastahanesi’nin faaliyet gösterdiği alanda açtığı Ağadere Müzesi’nde demokrasi nöbetimizi sürdürdük. Yüz yıl önce Ağadere’de akan kanlar ve kaybedilen canların 15 Temmuz’da yeniden yeşeren devletimizin can suyu olduğunu hatırlatarak sadece askerimizin değil bir milletin tedavisinin gerçekleştiği bu topraklarda tüm şehitlerimizi minnetle andık.

Genç Kızılay Çanakkale teşkilatımızdan 35 gönüllümüzün yer aldığı anma programına saat 20:00 itibarı ile meşaleli yürüyüş ile başladık. Yürüyüşün ardından 15 Temmuz şehitlerinin anısına Kızılay Ağadere Müzemizin önünde demokrasi nöbeti tuttuk.

Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık’tan mülhem: Her türlü farklılıkların ötesinde, bizi millet yapan, aynı devletin altında özgürce yaşatan bu şanlı tarihi yaşatmak için Ağadere’de ‘yaşayan vatanımızın’ şehadet nöbetini gençler olarak ilelebet sürdüreceğiz.

Çanakkale destanının yazıldığı bu topraklarda Kızılay’ın merhamet bekçileri gençler olarak vatanımız ve demokrasi uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
8407610
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
470259
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145104
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5481
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
151015
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11359818
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi