HABERLER

 

ANKARA GENÇLİK MERKEZİ GÖNÜLLÜLERİYLE BÜYÜYOR


Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlerle değerlendirmelerini ve topluma aktif bir birey olarak katılmalarını sağlamak amacıyla 2018 Ekim ayında açılan Ankara Gençlik Merkezi, Kızılay gönüllüsü gençlerin yoğun olarak kullandıkları bir merkez haline geldi. Kısa sürede onlarca etkinlik ve projeye imza atan, Kızılay’a yeni gönüllüler kazandıran ve binlerce insana farklı organizasyonlar neticesinde ulaşan merkez, Ankara gençliğinin iyilikte buluşma noktası oldu.

                Çalışma salonları, derslik ve atölye alanlarında gençlik seminerleri, söyleşiler, sertifikalı eğitim programları, yabancı dil kursları başta olmak üzere drama, karakalem, işaret dili, finansal okuryazarlık ve psikoloji eğitimlerinin de verildiği merkezde tamamı gönüllü üyelerin kullanımına açık kütüphane, sessiz okuma salonu ve kafeterya bulunmaktadır.

                Genç Kızılay bünyesinde bulunan Ankara'daki tüm Kızılay Üniversite Teşkilatlarının faaliyet ve programlarının planlandığı, hazırlıkların yapıldığı, insan ıstırabını dindirip, Kızılay'ın yedi temel ilkesi çerçevesinde 7’den 70’e her yaş grubuna temas etmeye çalışan projelerin üretildiği merkez, haftanın her günü Ankara gençliğine hizmet vermektedir.

Hamamönü’nde bulunan Gençlik Merkezimize üye olarak tüm seminer, kurs ve etkinliklerden ücretsiz faydalanabilir, kişisel gelişiminize katkı sağlarken insani faaliyetler konusunda da topluma fayda sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Gençlik Merkezi hayalinizdeki iyilik projelerini hayata geçirmek için de güzel bir fırsat olarak yanınızda durmaktadır.


İletişim

Türk Kızılay Ankara Gençlik Merkezi
Hacettepe Mahallesi Sarıkadın Sokak
Hamamönü - Altındağ / Ankara

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi