HABERLER

 

Binlerce Çocuk Kızılay Çocuk Festivali'nde Bir Araya Geldi

Türk Kızılay'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kızılay Çocuk Festivali bu yıl 30 ilde yaklaşık 30.000 çocuğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Önceliğin şehit gazi yakını, engelli, mülteci ve sevgi evi çocukları olmak üzere toplumun tüm kesiminden 8-12 yaş arası katılımın sağlandığı festivalde çocuklar unutamayacakları zamanlar geçirdi. Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen festival, yurdun dört bir yanında tören havasında gerçekleşti.

30 İlde Festival Coşkusu

Türkiye’nin 7 bölgesinde gerçekleştirilen Kızılay Çocuk Festivali’nde çocuklar şişme oyuncaklarda oyunlar oynadı, halat çekme, mendil kapmaca, ip atlama, topaç çevirme, top oyunları ile farklı boyama atölyelerine katıldı. Palyaço gösterileri ile doruğa ulaşan eğlencede çocuklar sahne performansları, müzik, resim ve farklı yarışmalarda hünerlerini gösterdi. Hayvan sevgisini aşılamak için kurulan Patiler Atölyesi’nde ise sokak hayvanları için geliştirilen uygulamaları bizzat deneyimledi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinliklerde çocuklara Türk Kızılay İyilik Ajandam ve Türk Kızılay uçurtmaları hediye edildi.

Yoğun Katılım Gerçekleşti

Etkinliklerde yüzleri boyanan çocuklar farklı ülkelerden Türkiye’ye sığınan mülteci yaşıtlarıyla doyasıya zaman geçirdi. Genç Kızılay Topluluğu Gönüllülerinin aktif olarak yer aldığı etkinliklere öğretmenler de katıldı. Devlet erkânı, yerel yöneticiler, STK’lar ve toplumun tüm kesimlerinden katılım ve tebrik mesajının gönderildiği Kızılay Çocuk Festivali ardında muhteşem izler ve binlerce mutlu çocuk bıraktı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi