HABERLER

 

Çocuklara Kitap Ol

Sosyal yardımları içerisinde yer alan eğitim destekleriyle ülkemizin geleceği çocuklara ışık tutan Türk Kızılay, “Çocuklara Kitap Ol” projesiyle kütüphane kapasitesi yetersiz okulların kitaba ulaşmasını sağlayacak.

Genç Kızılay tarafından hayata geçirilen proje, öncelikli olarak pilot iller Van, Nevşehir, Elazığ, Şanlıurfa ile Konya’da uygulanacak. Kitap ihtiyacı olan okullar için bağış yapılmasını sağlayacak proje, yardımlaşma, paylaşma ve sosyal sorumluluk duygularını geliştirmenin yanı sıra öğrencilere de kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Toplanan kitapların tasnifinden sonra belirlenen ihtiyaç sahibi okullara kitaplar teslim edilecek.

Hayırseverlerin desteğinin beklendiği projeye, masal, hikâye, roman, boyama gibi ilköğretim çocuk kitapları, alıştırma testi, yardımcı kaynak ve sınavlara hazırlık kitapları, MEB tavsiyeli kitaplar, Türk ve Dünya Klasikleri, dil öğrenme ve sözlük türlerinden kitap bağışları yapılabilecek. Tasnif sonucu kriterlere uymayan kitap, ansiklopedi, dergi ve diğer tüm basılı yayınlar geri dönüşüme kazandırılarak elde edilen gelir Türk Kızılay faaliyetlerinde kullanılacak.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9013246
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482659
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417806
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi