HABERLER

 

Genç Kızılay Üniversite Topluluklarına Akran Eğitimi

Gönüllülerinin desteğiyle gücüne güç katan Kızılay, düzenlediği eğitim programlarıyla daha fazla gönüllü desteği almayı hedefliyor. Bu kapsamda Genç Kızılay'ın üniversite topluluklarından gelen 81 gönüllüye verilen “akran eğitmen eğitimi" başarıyla sona erdi.

Türk Kızılay, gençlik ve gönüllük faaliyetlerinin ülke geneline yayılması, gençlere ve çocuklara Kızılaycılık bilinci aşılanması ve Kızılay faaliyetlerinin bilinirliğinin arttırılması amacıyla eğitim programları düzenliyor. Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay yönetim müdürlüğü organizasyonu ve Eğitim Yönetimi Direktörlüğü'nün desteğiyle de Genç Kızılay üniversite gönüllülerine Ankara'da “Akran Eğitimci Eğitimi" verildi. Eğitimin açılışına Genç Kızılay Başkanı Emre Koç ve Gençlik Hizmetleri Genç Kızılay Yönetimi Müdürü Nurdal Durmuş yaptı.

Eğitim sonunda başarılı olan genç gönüllüler, sertifikalarını Genel Müdür Dr. İbrahim Altan'dan aldı.​


​Üç gün süren eş zamanlı eğitimler kapsamında eğitimci adayı gençlere Kızılay ve Kızılhaç Hareketi, Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım Bilinci Eğitmen Eğitimi verildi. Türkiye geneli Genç Kızılay gönüllülerinin katıldığı eğitim sonrası gençlerin akranlarına bu eğitimleri yaygınlaştırması hedefleniyor.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi