HABERLER

 

Gençler Fikir Maratonunda Yarıştı

“Zekânı Konuştur, Fikrini Yarıştır” mottolu Genç Kızılay Ideathon19 yarışmasında gönüllülük, yenilikçi bağış yöntemleri, afet, okullarda kızılaycılık kültürünün yaygınlaştırılması, yoksullukla mücadele, iklim değişikliği, çevre ve göç konularında üretilen projelerden dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
Genç Kızılay tarafından projelendirilen, Türk Kızılay Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü ile Karabük Şubesi tarafından organize edilen yoksullukla mücadele, iklim değişikliği, çevre ve göç konularında üretilen projelerin yer aldığı Fikir Maratonunda 75 katılımcı yarıştı. Yeni fikir ve projelerin hayata geçirilmesi amacıyla katılımcılar, istenen proje konularına uygun olarak takımlar halinde çalıştı. Yarışmada, Aslıhan Gürler, İlker Önalan, Abdullah Özdurmaz, Furkan Güney ve Enes Erdil'in hazırladığı "Sürdürülebilir İnsan Kaynağının Karar Destek Sistemi İle Yönetimi" projesi birinci oldu. Senanur Ayaz, Müfide Kadıoğlu, Tuğçe Ankun, Merve Kütük ve Furkan Alagöz'ün hazırladığı "Sanal Gerçeklik Standı" projesi ikinciliği elde etti. Cemre Kelleci, Fatih Bakır, Hatice Karaoğlan, Hatice Sena İpek ve Sinem Şanlı'nın hazırladığı "Kızılay'la Gönül Bağı" projesi ise üçüncü seçildi.
 
“Gençlerin gözlerinde gördüğümüz ülkenin geleceğine dair ışıltıdır”
 
Yarışmaya katılan öğrencilerin hepsinin Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olmak istediklerini söyleyen Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, “Buraya gelen gençlerin hepsi ülkemizi ve Kızılayımızı çok daha iyi yerlerde görmek isteyen idealist gençlerdir. Gençler burada 24 saati uyumadan geçirdiler. Bize 15 proje sundular. Bu projelerden 3 tanesine ödül verdik. Birinci projeye 5, ikinci projeye 4, üçüncü projeye ise 3 bin lira ödül verdik. Burada kıymetli olan şey ödüller değil. Gençlerin gözlerinde gördüğümüz ülkenin geleceğine dair ışıltıdır.” diye konuştu.
 
“Gençlerimizin projelerini hayata geçireceğiz”
 
Kızılay gençlik hareketlerinin 147 üniversitede faaliyet gösterdiğini belirten Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ise, “Kızılay olarak hep zor günlerde değil iyi zamanlarda da bu tür projelerle farkındalığı ortaya çıkararak, geleceğin teminatı olan gençlerimizin projelerini hayata geçirmiş olacağız.” dedi.
 
Türk Kızılay Karabük Şubesi Başkanı Özcan Büyükgenç’in ev sahiplinde düzenlenen etkinliğe Karabük Valisi Fuat Gürel, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz ve Genel Sekreter Hüseyin Can’ın yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin, Karabük Valisi Fuat Gürel, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç, Gönüllü ilişkileri direktörü Nurdal Durmuş, Kızılay şube başkanları ile gönüllüler de eşlik etti.

Dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi