HABERLER

 

Gönüllülerimizle Deprem Bölgesindeyiz (GÜNCEL VERİ GİRİŞLİ)

24 Ocak 2020 saat 20:55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 15 km. derinlikte 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre hayatını kaybedenler ile birlikte, onlarca kişi de yaralandı. Pek çok bina hasar gördü. Deprem, aralarında Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Tunceli ve Hatay’ın da bulunduğu birçok ilde de hissedildi. Ayrıca, Suriye’nin İdlib, Azez, El Bab, Cerablus, Afrin ve Tel Abyad bölgeleri ile İran ve Irak’da da sarsıntılar hissedildi.

Depremin geniş etki alanı bağlamında, gönüllü kapasitemizin yaklaşık 2.000 olduğu bölgede; Türk Kızılay afet ekiplerimiz ile birlikte onlarca Genç Kızılay gönüllümüz de sahada yerini aldı. Malatya, Tunceli, Diyarbakır, Adıyaman, Bingöl, Ordu, Gaziantep, Sivas, Kayseri Genç Kızılay il teşkilatları olası bir ihtiyaç durumuna karşı teyakkuza geçti. Her bir Genç Kızılay İl Teşkilatı ihtiyaç analizini gerçekleştirebilmek adına yerel düzeyde ilgili kurum-kuruluşlar ile iletişime geçti.

Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü koordinesinde Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'nde yürütülen çalışmalar kesintisiz sürüyor.

Genç Kızılay gönüllüleri, Elazığ’daki depremin sıfırıncı saniyesinden itibaren bölgede ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalara destek vermeye devam ediyor.

Not: 06.03.2020 tarihi itibarı sahadaki tüm gönüllü faaliyetlerimiz tamamlandı. Toplamda 9.000 gönüllü ile Türkiye'deki en büyük gönüllü faaliyetini hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye'nin 7 bölgesini kapsayan 40 şehrinden Elazığ'a gelen tüm gönüllülerimize en kalbi şükranlarımızı sunarız. 

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59) 25.01.2019

* Türk Kızılay Elazığ ekipleri ve Genç Kızılay Elazığ Teşkilatımız depremin ilk anından itibaren hasarlı bölgelere ulaşmaya başladı.

* Türk Kızılay ekiplerimiz depremin hemen ardından bölgelere ulaşmak için yola çıkmaya başladı. Bölge afet ve çevredeki illerden çadır, mobil mutfaklar, gıda kolileri, ısıtıcılar ve muhtelif malzemeler yola çıktı.

* Afom ve Bölge Afet Müdürlüklerinden ekipler, tırlarla yola çıkmaya başladı.

* Türk Kızılay Genel Müdürümüz Dr. İbrahim Altan, Gönüllü Yönetimi Direktörümüz Nurdal Durmuş ve beraberindeki heyet Elazığ'da ki kriz merkezinde bulunuyor.

* Genç Kızılay Elazığ Teşkilatımız, Valilik Kriz Merkezinin belirlediği 25 noktada Türk Kızılay ekipleriyle koordineli bir şekilde yürütülen faaliyetlere destek vermektedir.

* Gönüllülerimiz hasarlı binaların olduğu Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde başta yemek dağıtımı olmak üzere destek vermeye giden Türk Kızılay ekiplerine yardımcı olmak üzere yola çıktı.

* Genç Kızılay Kayseri'den gönüllülerimiz de çalışmalara destek vermek üzere Elazığ'da bulunmaktadır.

* Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezinde depremin ilk anından beri Genç Kızılay Ankara gönüllülerimiz bulunmakta ve çalışmalara yardımcı olmaktadır.

* Türk Kızılay 4 mobil mutfak, 2.500 çadır, 5.686 yatak, 3.200 gıda kolisi, 1.563 ısıtıcı, 14 tır, 7 ikram aracı, 2 sahra mutfak, 16 öncü haberleşme aracı, 202 uzman afet personeli ve 20 sağlık psikososyal ekibiyle sahada bulunmaktadır.

* Elazığ Kültür Parkta kurulacak çadırlar için gönüllülerimiz bölgeye intikal etti.

* Elazığ'da toplanma yerleri olarak belirlenen okul, yurt ve kurulan çadırlarda 5 bin kişiye öğle vakitlerinde sıcak yemek dağıtımı yapan Türk Kızılay ekiplerine gönüllülerimiz destek verdi.

-----
*Elazığ'da düzenlediğimiz "Hayalime Dönüşen Oyuncaklar" projemize katılan gönüllümüz Miraç Dişli'nin depremde hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. Miraç kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyoruz.
-----

* Kültür Park'ta 70 gönüllümüzle 2 tır battaniyenin vatandaşlara dağıtımını organize ediyoruz. Bununla birlikte Türk Kızılay'ın mobil mutfağındaki akşam yemeklerin dağıtım hazırlığını yaparken, çocuk oyun tırında da çocukları eğlendirmeye çalışıyoruz.

* Gönüllülerimiz ikindi saatlerinde insanların toplandığı noktalarda ihtiyaç malzemeleri dağıtmaya devam ediyor.

* Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'ne destek amaçlı gelen gönüllülerimiz, çeşitli kurumlarla görüşerek bağış çalışmalarına destek veriyor.

* Kültür Parkta 5 bin vatandaşımıza sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiren Türk Kızılay ekiplerine gönüllülerimizle destek veriyoruz.

* Gönüllülerimiz Malatya Doğanyol Gökçe beldesinde sıcak yemek dağıtımı başta olmak üzere ihtiyaç duyulan alanlarda Türk Kızılay ekiplerine destek veriyor.

* Elazığ'a 280, Malatya'ya 204 Türk Kızılay çadırı kuruldu. Çadır kurulumlarında gönüllülerimiz de destek verdi.

* Gönüllülerimiz, ekiplerimizle birlikte deprem toplanma alanlarında ihtiyaç tespitlerinde bulunmak üzere ziyaretler gerçekleştiriyor.

* Kızılay tarafından bölgeye sevk edilen 15.747 battaniye gönüllülerimizin desteğiyle depremzede vatandaşlarımıza gün boyu olduğu gibi dağıtılmaya devam ediyor.

* Oluşan fiziksel ve ruhsal hasarların onarılması için Türk Kızılay tarafından görevlendirilen psikolog, hemşire, psikososyal destek personellerine gönüllülerimiz de yardımcı oluyor.

* Malatya Doğanyol'da Türk Kızılay ikram aracında 2.500 vatandaşımıza sıcak yemek dağıtımına gönüllülerimizle destek verdik.

* Malatya Pütürge ve Gökçe'de Türk Kızılay ikram aracıyla 2.500 vatandaşımıza sıcak yemek dağıtımına gönüllülerimizle destek verdik.

* 20:30 civarında Malatya'daki sıcak yemek dağıtım noktasında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu ağırladık. Çalışmalarımız hakkında bilgi verdiğimiz Süleyman Soylu'ya çorba ikram ettik.

* 20:40 civarında Malatya'daki sıcak yemek dağıtım noktamızdan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yemek ikramında bulunduk.

*  21:00 itibarı ile sahada ki gönüllülerimizle vatandaşlarımıza çay, çorba, poğaça, simit ve muhtelif yiyecek dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

* Gönüllülerimiz çevre şehirlerden gelen muhtelif kişi ve kurumlara ait yardımların dağıtılmasına da destek veriyor.

* 22:10 itibarı ile Elazığ'da ki toplanma noktalarında gönüllülerimizle destek çalışmalarına devam ediyoruz.

* 22:40 itibarı ile Elazığ'da ki gönüllülerimiz çadırlara yatakları yerleştiriyor.

* 23:30 itibarı ile Elazığ Kültür Park'ta oluşturulan çadır kentte gönüllülerimiz Kızılay ve AFAD ekiplerine destek veriyor.

* Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarını takip ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME(23:59) 26.01.2020

* Genç Kızılay Başkan Yardımcımız Furkan Kınık da Elazığ'da gönüllülerimizle bir araya gelerek çalışmalara destek oldu.

* Genç Kızılay gönüllülerimiz çadır kurma desteği ve yatak temini faaliyetlerinin ardından Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık ile buluştu.

* 01:00 itibarı ile Genç Kızılay Şanlıurfa ve Genç Kızılay Adıyaman teşkilatlarına mensup gönüllülerimiz destek çalışmalarında bulunmak üzere otobüslerle Elazığ'a ulaşmak üzere.

* 01:30 itibarı ile gönüllülerimiz Elazığ'da çadırlarda ki vatandaşlarımıza battaniye dağıtımı yapıyor.

* 03:45 itibarı ile Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'nde çalışmalar koordine edilmeye devam ediyor.

* 05:00 itibarı ile çevre illerden gönüllülerimiz Elazığ'a ulaşmaya başladı.

* 09:30 itibarı ile gönüllülerimizin bölgede ki çalışmaları deprem anından itibaren aralıksız sürüyor.

* Adıyaman'dan gelen 20 gönüllümüz gecenin ilk saatlerinden itibaren lojistik merkezimizde gelen yardımların tasnifi yapmaya devam ediyor.

* Genç Kızılay Şanlıurfa'dan gelen 29 gönüllümüz depremzede vatandaşlarımıza çay, çorba, ekmek dağıtımıyla çadırlar için ihtiyaç malzemesi temininde çalışıyor.

* 10:45 itibarı ile sahada ki 250 gönüllümüz ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşımızla dayanışma içerisinde.

* 11:15 itibarı ile Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcımız Naci Yorulmaz, Genç Kızılay Başkan Yardımcımız Furkan Kınık, Gönüllü Yönetimi Direktörümüz Nurdal Durmuş beraberindeki heyet ve gönüllülerimizle depremde hayatını kaybeden Miraç Dişli'nin dedesi Ekrem beye taziye ziyaretinde bulunuyor.

* 12:15 itibarı ile gönüllülerimiz çadır kurulan bölgelerde çevre temizliği ile çay, simit, su ve ihtiyaç malzemesi dağıtımı yapıyor.

* 12:25 Türk Kızılay Bölge Afet Müdürlüğü'nde 50 gönüllümüzle tırlardan malzeme indiriyor, dağıtım yapılacak malzemelerin tasnifini gerçekleştiriyoruz.

* 12:30 Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık ve beraberindeki heyet, gönüllülerimizle birlikte çadır kent olarak hazırlanan Kültür Park'ta çalışmalarda bulunuyor.

* 12:40 Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Elazığ Sürsürü Mahallesi'nde 30 gönüllümüzle vatandaşlarımıza ikram dağıtımı gerçekleştirip, battaniye ve ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarikini sağlıyoruz.

* Deprem bölgesinde 2 bin gönüllü kapasitesi ve anlık 200 gönüllümüzle çalışmalara destek oluyoruz.

* 12:45 Elazığ Kültür Park'ta kurulan çadır kentin ihtiyaçlarını karşılamak için 65 gönüllümüzle alandayız.

* 13:15 Deprem bölgesinde günde 6.500 kişiye 3 öğün yemek ve çeşitli ikramlarda bulunan Türk Kızılay ekiplerimize destek veriyoruz.

* 13:40 Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'ne (Ankara) gelen gönüllülerimiz, deprem bölgesine gönderilecek malzemelerin tasnifine yardımcı oluyor.

* 14:15 Çevre illerdeki Genç Kızılay teşkilatımıza mensup gönüllülerimiz deprem bölgesindeki çalışmalara katılmak için hazırlıklara başladı.

* 17:30 Gün içerisinde Elazığ'ın farklı noktalarında, Kızılay uzman afet personeli ile birlikte ihtiyaç tespiti için afetzedeleri ziyaret eden 50 Genç Kızılay gönüllümüz, ihtiyaç sahiplerine ısıtıcı ulaştırılması için çalışmalara destek olmaya devam ediyor.

* 18:00 Gönüllülerimiz Elazığ Kültür Park'ta bulunan Kızılay Çocuk Dostu Alan Tırı içerisinde, psikososyal destek ekibiyle birlikte depremzede çocuklara yönelik faaliyet gerçekleştiriyor.

* 18:15 Elazığ Kültür Park'ta bulunan ikram araçlarından yapılan dağıtımlara 80 gönüllümüz ile destek oluyoruz.

* 19:15 Bölgeye iletilen yardımlar, 30 gönüllümüz ile Elazığ'ın Akçakiraz beldesinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

* 19:30 Elazığ Kültür Park'ta ikram araçlarından yapılan dağıtımlara destek vermeye devam ediyoruz.

* 19:45 Gönüllülerimiz, depremin merkez üssü olan Sivrice'de bulunan cezaevine gıda yardımlarının ulaştırılması için destek oluyor.

* 20:15 Elazığ'ın Akçakiraz beldesi yakınında bulunan üç köye iletilen gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

* 21:30 Elazığ'ın muhtelif noktalarında yemek dağıtımı gönüllülerimizle birlikte devam ediyor.

Kerem KINIK ile birlikte gönüllülerimiz Malatya Doğanyol'da vatandaşlarımıza yemek ikramı yapıyor.

* 22:00 Elazığ Kültür Park'ta bulunan ikram araçlarından yapılan yemek dağıtımına ve çadır kentte ısıtıcı dağıtımına 60 gönüllümüzle destek oluyoruz.

* 23:00 Türk Kızılay Bölge Afet Müdürlüğü'nde 50 gönüllümüzle tırlardan malzeme indiriyor, dağıtımı yapılacakların tasnifini gerçekleştiriyoruz.

* 23:30 Elazığ Kültür Park'ta ikram araçlarından yapılan dağıtımlara 25 gönüllümüz, destek vermeye devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)  27.01.2020

* 01:15 Elazığ Belediyesi arkasında bulunan Belediye Fuar alanında ki vatandaşlarımıza, gönüllülerimiz ısıtıcı dağıtımı gerçekleştiriyor.

* 02:30 Gönüllülerimiz Kızılay ekiplerimizle ısıtıcı dağıtımı gerçekleştiriyor.

* 05:00 itibarı ile Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'nde çalışmalar koordine edilmeye devam ediyor.

* 07:30 Gaziantep'ten yola çıkan gönüllülerimiz Elazığ'a gelerek, Türk Kızılay ekiplerine destek oluyorlar.

* 07:45 Gönüllülerimiz Elazığ ve Malatya'da ki Türk Kızılay ekiplerine destek olmaya devam ediyor.

* 08:00 Elazığ Kültür Park'ta Gaziantep'ten gelen gönüllülerimizin de desteğiyle ikram araçlarından yapılan kahvaltı dağıtımlarına destek vermeye devam ediyoruz.

* 09:00 Genç Kızılay Ankara Gaziantep'in Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Genç Kızılay Gaziantep teşkilatımız 20 gönüllüsüyle Elazığ'a ulaştı. Dağıtım bölgelerinde, dağıtıma yardım ediyorlar.

* 09:23 Antalya ve Alanya Elazığ'a giriş yapmak üzereler.

* 11:44 Genç Kızılay Başkanı Emre KOÇ, Başkan Yardımcısı Ömer Faruk ÇALIŞKAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Utku İLHAN Elazığ'da ki çalışmalara destek oluyor.

* 13:24 100 gönüllümüz Elazığ’ın 8 bölgesinde de yemek dağıtımlarına destek oluyor.

* 13:30 Genç Kızılay Antalya ve Genç Kızılay Alanya'dan gelen 12 gönüllümüz alana giriş yapmıştır.

* 14:10 Gönüllü Yönetimi Direktörümüz Nurdal Durmuş alanda yapılan gönüllü çalışmalarıyla ilgili 24 TV canlı yayınına katıldı.

* 16:40 Genç Kızılay Ankara gönüllüleri Elazığ'a yola çıktı.

* 20:09 Genç Kızılay Gaziantep, Genç Kızılay Antalya, Genç Kızılay Tunceli'den gelen gönüllülerimizle Elazığ’da saha da dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

* 21:35 Elazığ'ın çeşitli noktalarındaki gönüllülerimiz, battaniye ve hijyen malzemelerinin dağıtımına devam etti.

* 23:24 Genç Kızılay Gaziantep'ten gelen gönüllülerimiz vatandaşlarımıza destek olmak için yola çıktılar.

* 23:30 İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ve beraberinde heyet Genel Müdürlüğümüz İbrahim ALTAN eşliğinde Türk Kızılay Elazığ Afet Bölgesini ziyaret ettiler.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)  28.01.2020

* 01:06 Bölgede gerçekleşen çalışmalara destek vermek amacıyla Kızılay gönüllülerimiz Mardin ve Kahramanmaraş'tan yola çıktılar.

* 07:05 itibari ile Mardin'den 25, Kahramanmaraş'tan 38 ve Ankara'dan 15 gönüllümüz Elazığ'a ulaştılar.

* 11:08 Elazığ'a ulaşan gönüllüler.

Bir itibari ile 300 gönüllümüz deprem bölgesinde.

* 12:03 Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyelerimiz Caner ERDENER ve Muhammed Emin ÇELİK, sahada çalışmalara destek oluyor.

* 13:05 Gönüllü Yönetim Direktörü Nurdal Durmuş tarafından, 2 kişiyi enkazdan elleriyle sağ çıkartan Suriyeli Muhammed'e Kızılay gönüllülük yeleği, Genç Kızılay topluluğuna gönüllü olarak katılımı sağlandı.

* 16:30 Yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla CZN Burak, gönüllülerimizle Elazığ Afet Yönetimi Merkezimizde buluştu ve insani yardım operasyonlarında gönüllülere yemek yaptı.

* 22:00 Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi'nde saha çalışmaları koordine edilmeye devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)  29.01.2020

* 00:15 Elazığ Kültür Parkı içerisinde ve Elazığ'ın farklı noktalarında dağıtımlar ve çalışmalar devam ediyor.

* 02:15 Çevre illerde bulunan Genç Kızılay teşkilatlarından, Genç Kızılay Sivas ve Erzincan il teşkilatları saha çalışmalarında destek için Elazığ'a yola çıktı.

* 03:00 Elazığ Bölge Afet Deposu ile muhtelif diğer noktalarda çalışmalar devam ediyor.

* 07:30 Genç Kızılay Sivas teşkilatından 20 gönüllü Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü'nde çalışmalara destek oluyor.

* 10.15 Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü'nün (TİFAKE) 22 gönüllüsünün, pazartesi gününden bu yana Elazığ Bölge Afet Depomuzda lojistik çalışmalarımıza destek hizmeti devam ediyor.

* 11: 00 Genç Kızılay Sivas ve Genç Kızılay Erzincan il teşkilatları mobil mutfakta çıkarılacak yemek için hazırlıklara yardım ediyor.

* 12: 28 Gönüllülerimiz valilik tarafından sağlanan noktalarda yemek dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

Sahada 600 gönüllümüzle Elazığ halkına hizmet ediyoruz.

* 15: 45 Genç Kızılay Yönetim Kurulu üyelerimiz de hizmetlere destek veriyor.

* Elazığ / Malatya merkez ve ilçelerinde bugüne kadar toplam 3.443 gönüllümüzle yardım faaliyetlerine destek sağladık.

* 18:55 Anında 665 gönüllümüz saha da yardım faaliyetlerine destekteler.

* 20:18 Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK, Haber Türk Kanalında Veyis ATEŞ'in konuğu olarak insani yardım konulu soruları cevap verdi. #KızılayBaşkanıÖzel

* 21:11 Haber Türk Kanalında Veyis ATEŞ'in sunumu ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK Kızılay ve şahsı adına sorulmuş soruları yanıtlamış oldu. Programda Elazığ / Malatya Depremine bağış yapmak isteyen vatandaşları 2868'e Deprem yazarak SMSle bağışta bulunmaya davet etti.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)   30.01.2020

* 10: 48 Sahada bulunan gönüllülerimiz yemek dağıtımı için hazırlıklarını sürdürmektedir.

* Sahada bulunan 500 gönüllümüz ile birlikte depremden bulunan vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.

* 12: 30 Genç Kızılay Kilis ve Genç Kızılay Van gönüllülerimiz afetzedelere dağıtım ve yardım çalışmalarına devam ediyor.

* 13: 28 Türk Kızılay personel ve gönüllüleri mobil mutfaklarda depremden etkilenen vatandaşlarımıza yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

* 14: 44 Elazığ halkı için ihtiyaç tespiti çalışmaları devam ediyor.

* 18: 45 Elazığ Bölge Afet Deposu ve diğer noktalarda yardım ve destek faaliyetlerimizle gönüllülerimizle birlikte sahadayız.

* 19:30 Gönüllülerimizle yemek dağıtımı öncesi hazırlıklara yardımcı oluyoruz.

* 20:15 30'dan fazla miktarda yemek dağıtımı gerçekleştiren Kızılay ekiplerine destek veriyoruz.

* 22:00 Desteklerimiz hız kesmeden devam ediyor.

* 23:30 Gönüllülerimiz operasyon çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)   31.01.2020

* 10: 30 Genç Kızılay Çankırı, Genç Kızılay Nevşehir, Genç Kızılay Diyarbakır ve Genç Kızılay Malatya'dan gelen gönüllülerimiz yemek dağıtımı ve lojistik desteklerle afet bölgesinde faaliyetlerine devam ediyor.

* Elazığlı iki teyzemiz, kızları ve torunlarıyla mutfağımızda gönüllü çalışarak yemek yapıyor ve yardımlarımıza destek veriyor.

* 11: 30 Elazığ halkı için ihtiyaç tespiti çalışmaları devam ediyor.

* 12: 30 Sahada bulunan gönüllülerimiz yemek dağıtımını gerçekleştiriyor.

* 13: 15 30 ailenin ısıtıcı, battaniye ve kuru gıda içindir giderilmiştir.

* 13: 25 Yağmur nedeniyle çamurlaşan zemine çakıl taşları toplanıp, özellikle çadırların etkili olduğu yere serpilmiştir.

* 13: 35 İhtiyaç sahibi çocuklara eldiven, bere ve atkı yardımı yapılıyor.

* 13: 50 200 gönüllümüz çadırları tek tek gezerek ihtiyaç sahiplerinin hijyen malzemelerinin dağıtımını sağlamıştır.

* 14: 00 İkram araçlarımız çay ve bisküvi dağıtımına devam ediyor.

* 14: 15 Gönüllülerimiz su basan çadır kentlerde tahliye ve onarım işlerine destek oluyor.

* 15: 10 Gönüllülerimiz çadır bölgelerine 400 kişilik kumanya dağıtımı yapmıştır.

* 15: 45 Gönüllülerimiz Molla Kendi ve Mustafa Paşa muhtarlıklarına 46 adet ısıtıcı dağıtımına devam.

* 16: 00 İzzet Paşa Camii Kızlay Gönüllülerimizin de bulunduğu Kriz Masası kurulumuna başlanmıştır. Yarın sabah 08: 00-17: 00 saatleri arasında faaliyet göstermeye başlayacaktır.

* 17:00 Kültür Parkı Çadır Kentinde 100 battaniye, 100 yatak, 100 tüp gönüllülerimiz için ihtiyaç sahiplerine dağıtılmış.

* 17: 30 Akşam yemeği dağıtımı devam ediyor.

* 19: 00 Kültür Parkı ve Ataşehir'de ki çocuklara 600'ü aşkın oyuncak dağıtımı yapıldı.

* 19: 50 Kültür Parkındaki çocuklara gönüllüler tarafından mont dağıtımına başlandı.

* 22:30 Kültür Parkı çadır kentinde 550 paket bebek bezi, 380 paket hijyenik ped, 1768 yatak, 1718 battaniye ve 843 adet ısıtıcı gönüllüler için gerekli sahiplerine dağıtılmış.

* 22: 35 Karşıyaka mahallesinde bir aileye akülü araba ve ihtiyaç malzemeleri (bebek bezi, battaniye ve tüp değişimi) gönüllüler tarafından teslim edilir.

* 23: 45 Elazığ depremi bölgelerinde görev yapan gönüllülerimizin neden tespiti ve dağıtım çalışmaları olumsuz hava denetimi nedeniyle aralıksız devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59) 01.02.2020

* 01: 00 Mardin Büyükşehir Belediyesinden gelen 15 gönüllümüz yardım çalışmalarına destek veriyor.

* 03: 00 Gönüllülerimiz çadır ve dağıtım tesislerinde temizlik faaliyetinde bulunmuşlardır.

* 08: 30 Adana, Şanlıurfa ve Siirt'den gelen Genç Kızılay gönüllülerimiz yemek dağıtımı ve lojistik desteklerle afet bölgesinde faaliyetlerine devam ediyor.

* 9: 30 Gönüllülerimiz ihtiyaç sahiplerinin kayıtlarını, merkezlerimizde ihtiyaç gereksinimlerini gidermeye devam ediyor.

* 11: 10 Gönüllülerimiz meyve ve sebze dağıtımına başladı.

* 12: 10 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımına devam ediyor.

* 13: 30 İhtiyaç Kollarının dağıtımı yapılmaktadır.

* 14: 45 1 tır süt dağıtımı yapıldı.

* 15: 40 Gönüllülerimiz gerek mutfakta gerek depoda gerekse kayıt masalarında görevlerini sürdürmeye devam ederek ihtiyaç sahiplerini belirliyor.

* 15: 55 Çeşitli mahallelerde katalitik soba, hijyen malzemeleri ve meyve dağıtımı devam ediyor.

* 18: 05 Gönüllülerimiz Kültür Parkı Çadır Kentte ihtiyaç sahibi ailelere 1900 kek, 1900 meyve suyu, 1900 süt dağıtımı gerçekleştirdi. Anında akşam yemeği hazırlıklarına yardım ediyorlar.

* 20: 20 Gün boyunca gönüllüler tarafından çadır kentte 287 yatak, 295 battaniye, 187 ısıtıcı, 766 kınama ve 300 yorgan dağıtımı yapıldı.

* 20: 45 Mobil mutfak görev alanı gönüllülerimiz 2000 kişilik yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

* 22: 15 Gönüllülerimiz çadır kentlerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Saatte gönüllülerimiz 12.500 süt, 1000 adet bebek bezi dağıtımı gerçekleştirildi.

* 23: 45 Gönüllülerimiz operasyon ekiplerimize ihtiyaç tespiti ve dağıtım faaliyetlerinde destek olmaya devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)   02.02.2020

* 02:30 Gönüllülerimiz tarafından 376 battaniye, 25 elektrikli ısıtıcı, 120 bebek bezi dağıtımı gerçekleştirildi.

* 08:40 Genç Kızılay Adıyaman ve Genç Kızılay Tokat'tan gelen gönüllüler bölgeye ulaşmalarının ardından, sahada kahvaltı dağıtım faaliyetlerine devam ediyor.

* 09:40 Türkiye İzcilik Federasyonu TİFAKE 15 kişilik ekibiyle lojistik depomuzda çalışmalarımıza destek olmaya devam ediyor.

* 11:00 Adıyaman ve Tokat'tan gelen gönüllülerimiz çadır kentte yaşayan ailelerin ihtiyacını gidermek adına ihtiyaç tespit çalışmalarına devam ediyor.

* 11:40 Gönüllülerimiz öğle yemeği hazırlıklarına devam ediyor.

* 12:30 Gönüllülerimizin desteğiyle, ailelere öğle yemeği dağıtımı devam ediyor.

* 14:00 Gönüllülerimiz, depremzedelere ısıtıcı, battaniye ve hijyen malzemeleri yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

* 14:05 9.günün ardından yapılan çalışmalarda Genç Kızılay ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından toplam 4345 gönüllü görev aldı.

* 14:58 Gönüllülerimiz bölgeye gönderildi, yardımların tasnif edilmesinde çalışmalarına devam ediyor.

* 15:10 Gönüllülerimiz belirli noktalarda ilgili ikram dağıtım faaliyetlerine devam ediyor.

* 15:58 Yardım malzemelerini paketleme, dağıtma, depremzedelerin 9000 kişilik akşam yemeği hazırlık çalışmaları da gönüllüler tarafından yapılmaktadır.

* 17:30 Elazığ Bölge Afet Depomuzdan Depremzedelere Gönüllülerimizin desteğiyle ısıtıcı, battaniye, hijyen malzemesi ve gıda dağıtımı gerçekleştiriliyor.

* 18:30 Gönüllülerimiz Mobil Mutfak ve diğer aygıtlar arasında yemek dağıtımı bölgesinde akşam yemeği dağıtımı gerçekleştiriyor.

* 19:45 Gönüllülerimiz Kültür Parkı Çadır Kentte ihtiyaç sahibi ailelere kek, meyve suyu, süt dağıtımı gerçekleştirdi.

* 20:45 Elazığ Bölge Afet Deposu ve diğer noktalarda yardım ve destek faaliyetlerimizde gönüllülerimizle birlikte sahadayız.

* 22: 45 Tokat ve Adıyaman’dan, Elazığ'a yardıma gelen Gönüllülerimiz özverili çalışmalarıyla depremzedelerin yaralarına merhem oldular.

* 23:15 Genç Kızılay Gaziantep teşkilatından 20 gönüllü Elazığ’da çalışmalara destek olmak üzere Gaziantep'ten yola çıktılar.

* 23:30 Gönüllülerimiz deprem bölgesinde operasyon çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59)   03.02.2020

* 03:00 Çevre illerde bulunan Genç Kızılaycılar Elazığ'da Kızılay uhdesinde bulunmak, saha operasyonuna destek olmak amacıyla yola çıktı.

* 07:00 Genç Kızılay Gaziantep ve Genç Kızılay Kahramanmaraş'tan 40 gönüllümüz Elazığ'da Kızılay ekiplerine destek oluyor.

* 08:00 Genç Kızılay Gaziantep ve Genç Kızılay Kahramanmaraş teşkilatları onlarca odada yemek dağıtımı için hazır bulunmaktadır.

* 09:00 Deprem bölgesinde yapılan saha çalışmaları Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından koordine edilmeye devam ediyor.

* 09:30 Ekipler, Fırat Üniversitesi yerleşkesinden organize ediliyor.

* 10:15 Genç Kızılay gönüllüleri Kültür Parkı, Abdullah Paşa, Sanayi Mahallesi, Doğu Kent, Ataşehir, Yakup Kılıç İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir, Mustafa Paşa Mahallesi ve daha fazlası için yemek dağıtımı için Kızılay ekiplerine destek veriyor.

* 12:15 Yemek dağıtımları gönüllülerin koordinasyonunda gerçekleşmeye devam ediyor.

* 14:00 Gönüllülerimiz ihtiyaç tespit çalışmalarını gerçekleştirmeye hız kesmeden devam ediyor.

* 15:20 Genç Kızılay Elazığ gönüllülerimiz Sivrice ilçesi Duygulu köyünde ihtiyaç tespitinde bulunmuşlardır.

* 18:25 Gönüllülerimiz bugün onu öğün 17.000 toplamda 51.000 kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

* 21:40 Gönüllülerimiz Kültür Parkı Çadır Kentte ihtiyaç sahibi ailelere; 4000 kişilik yemek, 100 bebek bezi, 68 poşet makarna, 30 erzak kolisi, 35 paket çorba, 10kg 74 adet yoğurt, 10kglık 10 paket pirinç, 10kglık 16 kutu peynir, 10kglık 15 kutu zeytin, 17 koli su, 15 koli salça, 50 çift ayakkabı, 30 ısıtıcı dağıtımı gerçekleştirdi.

* 23:30 sahada 258 gönüllümüz yardım faaliyetlerine destek yapmaya devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23:59) 04.02.2020

* 08:30 Genç Kızılay Bingöl ve Genç Kızılay Bayburt 50 gönüllü ile yardım faaliyetlerine destek için Elazığ'da olacaktır.

* 08:40 Gönüllülerimiz tarafından afetzedelere kahvaltı dağıtımları devam ediyor.

* 09:54 Bebek bezi, battaniye vb. ihtiyaç malzemelerinin dağıtımı gönüllülerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

* 10:50 Gönüllülerimiz 15.000 kişilik öğle yemeği dağıtımı hazırlıklarına çadır kent ve yemekhanelerde devam ediyor.

* 11:47 Sahada 339 gönüllünün desteği ile sıcak yemek dağıtım faaliyetleri devam ediyor.

* 13:05 Gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaç belirlemelerini ve ikram çalışmalarını yapmaya devam ediyor.

* 14:38 Gönüllülerimiz deprem bölgesine ulaşan yardımların tasnif çalışmalarına devam ediyor.

* 15:15 Çeşitli illerden gelen gönüllülerimiz, deprem bölgesinde bulunan çocuklarımız ve yaşlılarımız ile özel olarak ilgilenmeye, bireysel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında psikososyal destek vermeye devam ediyor.

* 16:35 Afet bölgesinde çalışmalarına devam eden gönüllülerimiz, akşam yemeği hazırlıklarını ve afetzedelerin ihtiyaç dağıtımlarını sürdürüyor.

* 17:35 Tasnifi yapılan yardım malzemelerinden 80 paket çocuk bezi ve 54 koli bebek mamasının dağıtımı gönüllülerimiz tarafından gerçekleştirildi.

* 18:45 Gönüllülerimiz an itibariyle 6.000 kişiye akşam yemeğini ikram etmiş bulunmaktadır ve akşam yemeği ikramı sürmeye devam etmektedir.

* 20:30 Gönüllülerimiz battaniye ve ısıtıcı dağıtımlarına devam ediyor.

* 21:15 İhtiyaç sahibi 50 aileye gıda kolisi dağıtımı yapıldı.

* 22:14 Gönüllülerimiz bölgede ki hava şartları sebebiyle kışlık kıyafet dağıtımına devam ediyor.

* 23:50 Gönüllülerimiz, ekiplerimizle birlikte ihtiyaç tespiti çalışmalarına devam ediyor.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 05.02.2020

* 08:00 Genç Kızılay Rize ve Genç Kızılay Samsun'dan gelen 40 gönüllümüz Elazığ'da ekiplerimize destek oluyor.

* 08:30 Gönüllülerimiz bölgede kahvaltı dağıtımına devam ediyor.

*  12:20 Gönüllülerimiz çadırları ziyaret ederek ihtiyaç tespiti yapılmasına katkı sağlamaktadır.

* 23:50 Gönüllülerimiz gıda dağıtımı ve ihtiyaç tespitine katkı sağlayarak sahada bulunan ekiplere destek sağlamaya devam ediyor.

* 23:55 Gönüllülerimiz 05.02.2020 tarihinde 90 noktada 50.000 öğün yemek dağıtımına katkı sağlamıştır.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 06.02.2020

* 08:00  Deprem bölgesinde yapılan saha çalışmaları Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından koordine edilmeye devam ediyor.

* 08:30 Genç Kızılay Mersin’den 47 ve Diyarbakır Bağlardan 10 gönüllümüz Elazığ'da ekiplerimize destek oluyor.

* 09:00 Gönüllülerimiz Kültür Parkı Çadır Kentinde barınan çocuk ve yaşlılar ile etkinlikler yaparak onlara psiko-sosyal destek sağlamaktadır.

* 09:30  Diyarbakır’dan, Bingöl’den, Gaziantep’ten ve Muş’tan gelen gönüllülerimiz özverili çalışmalarıyla depremzedelerin yaralarına sarmaya çalışıyor; sahada bulunan ekiplere destek vermeye devam ediyor.

* 09:45 Türkiye İzcilik Federasyonu TİFAKE 15 kişilik ekibiyle lojistik depomuzda çalışmalarımıza destek olmaya devam ediyor.

* 10:00 Genç Kızılay İstanbul'dan 75 gönüllü Elazığ'da ekiplerimize destek olmak üzere yola çıktı.

* 10:30 Gönüllülerimiz sahada yapılan çalışmaların yanında gelen yardım malzemelerin depolara aktarılması, depolarda tasnif edilmesi, hijyen ve gıda kolisi oluşturulması ve malzemelerin dağıtım için araçlara yüklenmesi işlemlerine de destek olmaya devam ediyor.

*11:45 Gönüllülerimiz kış koşullarında deprem bölgesinde sokakta kalan hayvanlara yemek ve su dağıtımı için sahadaydı.

https://www.youtube.com/watch?v=7cCkcIN9Xo0

* 21:30 Gönüllülerimiz bugünkü yemek dağıtımını tamamladı.

* 22:58 Gönüllülerimiz Kültür Parkı Çadır Kentinde kalan depremzedelerle vakit geçirerek onalara moral vermeye çalışıyorlar.

* 23:01 Gönüllülerimiz gün içinde belirlenen ihtiyaç tespitlerini kayıt altına alıp depoda gıda ve hijyen kolisi hazırlıyorlar.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 07.02.2020

* 00:45 Gönüllülerimiz gün içinde almış oldukları sorumları yerine getirmenin rahatlığı içinde Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürü Gökhan ŞİMŞEK ve Gönüllü Yönetimi Müdürü Arif MUŞTU ile günü değerlendirirken mobil mutfak önünde, ateşin karşında çekilen fotoğraf ile bugüne imzalarını attılar.

* 08:00 Bu güne kadar 5522 Genç Kızılay gönüllüsü Elazığ depremine sahada bulunan ekiplerle birlikte müdahale etmiştir.

* 08:20 Tokat Üniversitesi Genç Kızılay topluluğu 24, Genç Kızılay Ağrı 15 gönüllüsü ile sahada ki ekiplere dahil oldular.

* 08:30 Gönüllülerimiz tarafından an itibari ile yemek dağıtımı yapılmaktadır.

* 09:00 Erzincan’dan 20  siyasi parti gençlik yapılanması üyesi ve Tokat'tan 25 siyasi parti gençlik yapılanması sahada ki ekiplerimize destek olmak üzere gönüllülerimiz ile çalışmalara başladılar.

* 10:00  Genç Kızılay İstanbul'dan 75, Genç Kızılay Hatay'dan 27,  Genç Kızılay Tokat'tan 24 gönüllüler sahada görev yapan gönüllülere destek olmak üzere ekiplere dahil oldu.

* 10:15 Türkiye İzcilik Federasyonu, TİFAKE 16 kişilik ekibiyle gönüllülerimize destek olmaya devam ediyor.

* 12:00 Gönüllülerimiz 50 farklı noktada yemek dağıtımına destek olmak üzere yola çıktı.

* 15:15 Ülkenin dört bir yanından gelen Genç Kızılay gönüllüleri, Fırat Üniversitesi Koordinasyon Merkezinde bir araya gelip planlama yapıyorlar.

*16:15 Genç Kızılay İstanbul gönüllüleri, Kültür Park Çadır Kentte ihtiyaç tespiti yaptılar.

* 23:10 Genç Kızılay İstanbul gönüllüleri sahada ki görevlerine devam ederken farklı illerden gelen gönüllülerimiz memleketlerine dönmek üzere yola çıktılar.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 08.02.2020

* 00:45 Gönüllülerimiz gün değerlendirme toplantısını tamamlayarak yarın için enerji depolamak üzere alandan çekildiler.

* 09:00 Gönüllülerimiz tarafından gün içerinde  yapılan işlerin bir kısmı

Bu ana kadar sahada 5912 Gönüllümüz çalışmalara katkı vermiştir.

- İhtiyaç tespit çalışmaları,
- Ofis raporlama ve kayıt işlemleri,
- İhtiyaç duyulan muhtelif malzemelerin dağıtımı,
- Alan temizliği,
- Bölgeye gelen bağışların tasnifi,
- Dağıtımı gerçekleşecek yemeklerin hazırlık aşaması (mutfak),
- Yemek dağıtımı,
- Danışma masası gibi çeşitli alanlarda yapılacak görevlendirmelerin, Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü uhdesinde saha organizesinin gerçekleştirilmesi.

* 10:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamlayıp öğlen yemeği hazırlıklarına başladı.

* 12:30 Gönüllülerimiz öğlen yemek dağıtımına başladı.

* 18:00 Gönüllülerimiz akşam yemeği dağıtımına başladı.

* 18:30 Türk Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem KINIK Kültür Parkı Çadır Kentinde bulunan gönüllü çadırında gönüllülerle sohbet etti.

*20:30 Yemek dağıtımından dönüş yapan gönüllüler Türk Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem KINIK ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 09.02.2020

* 07:00 Deprem bölgesinde görev alan gönüllüler Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından koordine edilmeye devam ediyor. Bu güne kadar sahada 6031 gönüllümüz çalışmalara destek vermiştir.

* 07:30 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımına başlamıştır.

* 10:00 Gaziantep'ten 64 Genç Kızılay gönüllüsü sahada yapılan çalışmalara destek olmak üzere sahada ki ekiplere dahil olmuştur.

* 11:00 İstanbul’dan gelen ve saha da ekiplerimize destek olan gönüllülerimiz, İstanbul'a dönmek üzere dönüş yoluna çıkmıştır. Emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Yolları açık olsun.

* 11:15 Depremin ilk anından bu yana sahada olan Elazığlı gönüllülerimize psiko-sosyal çadırında psikologlarımız tarafından grup terapisi ve bireysel terapiler uygulanıyor.

* 18:00 Akşam yemeği gönüllülerimizin desteği ile dağıtılmaya başlandı.

* 23:00 Gönüllülerimiz günü değerlendirip yarın için hazırlık yapmak üzere çadırlarına geçtiler.

* 23:50 Ankara'dan Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğünden 2 personel Elazığ'a hareket etti.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 09.02.2020

* 07:00 Deprem bölgesinde görev alan gönüllüler Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından koordine edilmeye devam ediyor. Bugüne kadar sahada 6210 gönüllümüz çalışmalara destek vermiştir.

* 08:40 Gönüllülerimiz tarafından afetzedelere kahvaltı dağıtımları devam ediyor.

* 13:00 Gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaç belirlemelerini ve ikram çalışmalarını yapmaya devam ediyor.

* 16:00 Türk Kızılay Elazığ Afet Bölge deposundaki gönüllülerimiz gıda kolilerini yapmaya devam ediyor. 

* 17:00 Gönüllülerimiz Elazığ genelinde akşam yemeği dağıtımlarına başladı. 

* 19:30 Kültür Park'ta kurulan çadır kentte gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 

* 22:00 Gönüllülerimiz belirlenen bölgelerde yardım kolilerinin dağıtımını gerçekleştiriyor.

*18. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 10.02.2020 

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımına başlamıştır.

* 10:00 Gönüllülerimiz çadırları ziyaret ederek ihtiyaç tespitinde bulunuyor.

* 13:00 Gönüllülerimizin desteği ile 6 bin kişilik yemek dağıtımı yapıldı.

* 14:00 380 çadıra süt, 44 aileye bebek bezi desteği ve her çadıra gönüllü desteğimiz ile su dağıtımı gerçekleştirildi.

* 14:30 300 adet strafor ısı yalıtımı çadırlara yerleştirildi.

* 17:00 Gönüllülerimiz akşam yemeği dağıtımlarına başladı.

* 19:30 Genel Başkan Yardımcımız Dr. Naci Yorulmaz Kültür Park'ta bulunan çadır kenti ve gönüllülerimizi ziyaret ederek sohbet etti. 

* 21:30 Elazığ genelindeki kar yağışı ve soğuk havaya rağmen gönüllülerimiz saha çalışmalarını sürdürüyor.

*19. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 11.02.2020

*07:00 Gönüllülerimiz Elazığ'ın yaklaşık 100 noktasında yemek kahvaltı dağıtımlarına başladı.

*12:00 Genç Kızılay Nevşehir'den gelen gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

*14:30 Genç Kızılay Nevşehir’den gelen gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına devam ediyor.

*17:00 Gönüllülerimiz çadır kentlerde ve okullarda konaklayan depremzedelere sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.

*20:00 Gönüllülerimiz yaklaşık 100 noktada sıcak yemek dağıtımlarını tamamlamış bulunmakta.

*20. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 12.02.2020 

*07:30 Nevşehir'den ve Elazığ'dan gelen gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımı için çadır kentlerde ihtiyaç sahipleriyle birlikteler.

10:30 Gönüllülerimiz öğle yemeği için hazırlıklarına devam ediyor.

12:00 Gönüllerimiz çadır kent ve pansiyonlu okullarda kalan Elazığ halkına sıcak yemek dağıtımı için belirlenen yaklaşık 100 noktada çalışmalarına devam ediyor.

15:00 Gönüllülerimiz Türk Kızılay Elazığ Afet Müdürlüğünde ihtiyaç sahiplerine gönderilecek kolilerinin tasnif çalışmalarına devam ediyor.

17:00 Gönüllülerimiz 20.000 kişiye ulaşacak olan akşam yemeği dağıtımına belirlenen 80 noktada devam ediyor.

19.45 Gönüllülerimiz ihtiyaç kaydı, sıcak yemek dağıtımı ve tasnif çalışmalarını bugün için tamamlamış bulunmaktadır.

22:30 Çadır kentteki gönüllülerimiz kar yağışına rağmen ihtiyaç tespitlerinde bulunmaya devam ediyor.

*21. GÜN GÜNCELLEME (21.30) 13.02.2020 

* 07.30 Genç Kızılay Nevşehir ve Genç Kızılay Elazığ gönüllülerimiz sıcak çorba dağıtımını yapmak üzere belirlenen 80 noktada çalışmalarına devam ediyor.

* 10:00 Muş kadın kolları kahvaltı ve öğle yemeği çalışmalarına devam ediyor

* 12:30 Genç Kızılay Zonguldak teşkilatı, 14 kişi ile sahaya geldiler.

* 13:00 Gönüllülerimiz depoda kutu hazırlama çalışmalarını devam ettirmektedir.

* 16:15 İpragaz A.Ş. Yangın Müşaviri tarafından gönüllülerimize yangın söndürme ve müdahale eğitimi verildi.

* 17:00 Gönüllülerimiz Elazığ genelinde akşam yemeği dağıtımına başladı.

* 19:00 Genel Müdür Yardımcımız Ekrem Şahin gönüllülerimizle birlikte saha çalışmalarına katılıyor.

*22. GÜN GÜNCELLEME (22.30) 14.02.2020

* 07:00 Deprem bölgesinde görev alan gönüllüler Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından koordine edilmeye devam ediyor. Bu güne kadar sahada 6210 gönüllümüz çalışmalara destek vermiştir.

* 07:30 Gönüllülerimiz tarafından afetzedelere kahvaltı dağıtımları devam ediyor.

* 09:00 Samsun Canik ve Muş kadın kolları ekibi Elazığ’da ki depremzedelere yardım etmek için sahada ki ekiplere dahil oldular.

* 09:30 Gönüllülere yönelik gerçekleştirilen eğitimde afetzedelerle doğru iletişim, ikincil travma, ikincil travmadan korunmanın yolları ve ekip çalışmasının önemi konuları işlendi. Gönüllüler ile kızılaycı olma bilinci üzerine konuşuldu.

* 12:00 Gönüllülerimiz öğlen yemek dağıtımına başladı.

* 15:00 Gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaç belirlemelerine ve ihtiyaçların kayıt altına alınmasına destek sağlıyor.

* 18:00 Gönüllülerimizin Elazığ genelinde akşam yemeği dağıtımlarına başladı.

* 19:30 Kültür Park'ta kurulan çadır kentte gönüllülerimiz depremzedeler ile paylaşımda bulunarak moralleri yükseltmeye çalışıyor. 

* 22:00 Gönüllülerimiz günü değerlendirme toplantısı yapıyor.

* 22:40 Gönüllülerimiz Kültür Park Çadır Kentte gün içinde 65 koli erzak, 83 battaniye, 402mont, 400 pantolon, 253 kazak, 684 ayakkabı dağıtımını gerçekleştirmiştir.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 15.02.2020

* 07:00  Gönüllülerimiz Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü personelleri ile günü planlama toplantısı yaptı.

* 07:40 Gönüllülerimiz tarafından afetzedelere kahvaltı dağıtımları devam ediyor.

* 09:30 Gönüllülere "Psikolojik İlk Yardım" ve "Saha Çalışmaları ve Hane Ziyaretleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler" konulu eğitimler verildi. Psikolojik ilk yardım nedir, ne zaman, nerede, kimlere yönelik olarak uygulanabilir, temel ilkeleri nelerdir ve nasıl gerçekleştirilir konuları işlendi. Hemen ardından gerçekleşen "Saha Çalışmaları ve Hane Ziyaretleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler" eğitiminde gönüllüler, katılım sağladıkları saha çalışmalarında hassasiyet göstermeleri beklenen hususlar hakkında bilgilendirildi, çadır/hane ziyaretleri sırasında dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında bilinçlendirildi.

* 13:00 Gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaç belirlemelerini ve ikram çalışmalarını yapmaya devam ediyor.

* 17:00 Türk Kızılay Elazığ Afet Bölge deposundaki gönüllülerimiz gıda kolilerini yapmaya devam ediyor. 

* 16:40 Gönüllülerimiz Elazığ genelinde akşam yemeği dağıtımlarına başladı.

* 22:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

*24. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 16.02.2020

*07:00 Gönüllülerimiz Elazığ'ın yaklaşık 100 noktasında yemek kahvaltı dağıtımlarına başladı.
   
*12:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

*17:00 Gönüllülerimiz çadır kentlerde ve okullarda konaklayan depremzedelere sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.

*20:00 Gönüllülerimiz yaklaşık 100 noktada sıcak yemek dağıtımlarını tamamlamış bulunmakta.

* 22:00Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

*25. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 17.02.2020

*07:00 Gönüllülerimiz günü planlama toplantısı ardından kahvaltı dağıtımlarına başladı.   

*14:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımını gerçekleştirdi.

*16:30 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardım etti.

*20:00 Gönüllülerimiz yaklaşık 95 noktada sıcak yemek dağıtımlarını tamamlamıştır.

* 22:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

*26. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 18.02.2020

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımlarını gerçekleştirdi. 

* 14:30 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımını gerçekleştirdi.

* 20:30 Gönüllülerimiz akşam yemeği dağıtımlarını tamamladı.

* 22:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

*27. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 19.02.2020

* 07:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımı için hazırlıklara başladı.

* 07:30 Genç Kızılay Çorum’dan gelen gönüllülerimiz ekiplerimize destek sağlamak üzere alanda yerlerini aldılar.

* 09:00 Kahvaltı dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla tamamlanmıştır. 

* 14:30 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 15:30 Gönüllülerimiz tarafından Kültür Park Çadır Kentte yardım malzemesi dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

*28. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 20.02.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 16: 00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (22.30) 21.02.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz  kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

*15:00 Genç Kızılay Elazığ teşkilatı Kültür Park Çadır Kentte yardım malzemesi dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

* 16: 00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.59) 22.02.2020

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımlarını gerçekleştirdi.

* 11:00 Türkiye İzcilik Federasyonundan gelen 15 kişilik ekip depolarımızda çalıştı.

* 14:30 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımını gerçekleştirdi.

*16:00 Genç Kızılay Elazığ teşkilatı  Kültür Park ve diğer Çadır Kentte yardım malzemesi dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

* 20:30 Gönüllülerimiz akşam yemeği dağıtımlarını tamamladı.

* 22:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (22.00) 23.02.2020

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımlarını gerçekleştirdi.

*12:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

*17:00 Gönüllülerimiz çadır kentlerde ve okullarda konaklayan depremzedelere sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.

* 22:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (22.30) 24.02.2020

*08:00 Genç Kızılay Bolu ve Genç Kızılay Karabük ekibi sahaya gelmiş bulunmaktadırlar.

* 09:00 Bolu ve Karabük Genç Kızılay gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımına başlamıştır.

* 09:30 İbni Haldun Üniversitesinden 2 uzman psikolog gönüllü olarak depremzedelerle  ve yardımda bulunan gönüllülerle görüşmeler yapmaya başladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 16:00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.00) 25.02.2020

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımlarını gerçekleştirdi.

* 09:30 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.

*12:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 16:00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.00) 26.02.2020

* 07:00 Bolu ve Karabük Genç Kızılay gönüllülerimiz  kahvaltı dağıtımına başlamıştır.

* 09:30 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.

* 12:00 Elazığ depreminden etkilenen afetzedelerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm üreten Türk Kızılay, vatandaşların gıda, giysi, ayakkabı ve hijyen malzemesi gibi temel ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabileceği  “Sosyal Market” projesini hayata geçirdi. Bu sayede depremzede aileler, hizmete sunulan Sosyal Market’ten kendileri için belirlenen saatte gıda, giysi, ayakkabı ve hijyen malzemesi gibi ihtiyacı olan ürünleri seçip alabilecekler.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 18:30 Gönüllülerimiz akşam yemeği dağıtımına başladı.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 23:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.00) 27.02.2020

*07:00 Gönüllülerimiz Elazığ'ın yaklaşık 90 noktasında kahvaltı dağıtımlarına başladı.

*09:30 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.  

*12:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

*17:00 Gönüllülerimiz çadır kentlerde ve okullarda konaklayan depremzedelere sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.

*20:00 Gönüllülerimiz yaklaşık 90 noktada sıcak yemek dağıtımlarını tamamlamış bulunmakta.

*23:00 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 28.02.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 09:00 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 21:00 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 23:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (09.00) 29.02.2020

* 07:00 Genç Kızılay Gaziantep gönüllüleri çalışmalara dahil olmak üzere sahadaki ekiplere dahil oldu.

* 09:00 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımlarını gerçekleştirdi.

* 09:30 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.

*12:00 Gönüllülerimiz öğle yemeği dağıtımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 16:00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 01.03.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 09:00 Gönüllü psikologlar, depremzedelerle görüşmelere başladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 21:00 Genç Kızılay Gaziantep gönüllüleri çalışmalarını tamamlayıp şehirlerine dönüş yaptılar.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 02.03.2020

* 08:45 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 09:00 Gönüllü psikologlar depremzedelerle görüşmelere başladı.

* 14:40 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı. Gönüllü psikologlar ekibimizden ayrıldı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 03.03.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 15:15 Öğle yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 16: 00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 21:30 Akşam yemeği dağıtımı gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 04.03.2020

* 08:30 Gönüllülerimiz  kahvaltı dağıtımını tamamladı.

* 15:00 Öğle yemeği dağıtımı gerçekleştirildi.

* 16: 00 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 20:30 Akşam yemeği dağıtımını gönüllülerimizin de katkısıyla gerçekleştirildi.

* 22:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 05.03.2020

* 07:00 Gönüllülerimiz  kahvaltı dağıtımına başladı.

* 15:00 Öğle yemeği dağıtımı gerçekleştirildi.

* 16: 30 Gönüllülerimiz akşam yemeği hazırlıklarına yardımcı oldu.

* 21:00 Akşam yemeği dağıtımı gerçekleştirildi.

* 23:30 Gönüllülerimiz gün sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

 1. GÜN GÜNCELLEME (23.30) 06.03.2020

* Sahada son nöbette bulunan Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü personelleri Ankara'ya asli görevlerine dönüş yapmıştır.

Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü olarak Elazığ’da gerçekleşen depremin ilk anından itibaren sahada ki yerimizi alarak Kızılay gönüllülerini harekete geçirdik ve ilk dakikadan itibaren  gönüllülerimizle yapılan faaliyetlere destek verdik. Sahada toplam 42 gün boyunca 9000 gönüllüyle çalışma gerçekleştirildi. Gönüllülerin aktif olarak çalıştıkları alanlar:

 • İhtiyaç Analizi ve İhtiyaçların Sahiplerine İletilmesi
 • Sıcak Yemek Dağıtımı Organizasyonu ( 90 farklı nokta öğün başına yaklaşık 20.000 kişiye yemek dağıtımı gerçekleştirilmiştir.)
 • Depo Tasnif (İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere farklı illerden Elazığ’a gönderilen ürünlerin tasnif ve paketlenmesinde gönüllüler profesyonel ekiplerimize destek olmuş iş yükünü azaltmıştır.)
 • Kayıt ve Ofis İşleri (Elazığ Valiliği koordinasyonunda yürütülen operasyonda Türk Kızılay’a yapılan ihtiyaç taleplerinin valilik sistemine işlenip kayıt yapılmasında gönüllülerimiz aktif rol almıştır.)
 • Anket Çalışmaları (Deprem Bölgesinde afetzedelere mevcut durumları hakkında bilgi veren anketlerin uygulanması gönüllülerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.)
 • Çadır Kurulumu (Depremzedelerin barınma ihtiyacının ortaya çıkmasının ardından, çadır kurma çalışmaları başlamış gönüllülerimiz çalışmaların her aşamasında görevde bulunmuştur.)
 • Mobil İkram Araçları (Yönetimi boyunca ihtiyaç duyulan, her alanda yer alan ikram araçlarında yürütülen ikram dağıtımlarına, gönüllülerimiz tarafından iş gücü desteği verilmiştir.)
 • Mobil Mutfaklar (Depremzedelerin üç öğün yemek ihtiyaçlarının karşılandığı mobil mutfaklarda gönüllülerimiz; dağıtım, çevre düzeni ve temizlik görevlerini yerine getirmiştir.)

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi