HABERLER

 

İYİLİK ÇINARI TÜRK KIZILAY 152 YAŞINDA!

Türkiye’nin iyilik çınarı Türk Kızılay 152 yılı geride bıraktı.

Kuruluş yıldönümünde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bulunan Hilâl-i Ahmer Ağadere Ağır Mecrûhin Hastahanesi’nin olduğu bölgede müze kuran Kızılay, müzenin açılışını “İki Hilal Tek İstikbal” sergisiyle gerçekleştirdi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile şehitlik ziyaretinin ardından başlayan törende Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK Türk Kızılay’ın gücünün milletin merhameti ve tarihindeki tecrübelerinden geldiğini anlattı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah DEMİRCAN, Türk Kızılay’ın kendisini tam olarak ifade ettiği yerin Çanakkale olmasının ve iyilik kültürümüzün kurumsal bir temsilcisi olduğunun altını çizerek “Bayrağımızın olmadığı bir yere gönderecek bir bayrağımız varsa o da Kızılay'ımızın bayrağıdır ve aslında kültürümüzü göndereceğimiz bir yer arıyorsak, öncü göndereceğimiz bir kuvvetimiz varsa o da Kızılay'dır” dedi..

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kızılay Ağadere Müzesi’nin tarihimize ışık tutacağını belirterek “Kızılay, Cephe gerisinde kurduğu sağlık sistemi aracılığı ile savaş alanındaki Mehmetçiğimizin bakım ve tedavisine yardımdı olmuş, savaşta yaralanan esirlere yardım ederek aziz Türk milletinin merhametini esir düşen askerlerden bile esirgememiştir. Kızılay’ın bayrağı Çanakkale’de de dalgalanmaya sonsuza kadar devam edecektir” dedi.

Genç Kızılay Çanakkale gönüllülerinin aktif rol adlığı açılış programına Türk Kızılay yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile genel müdürlük yöneticileri, şube başkanları, Genç Kızılay yönetimi ve gönüllüler de eşlik etti.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7738856
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
460219
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
143768
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5481
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
140558
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11314692
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi