HABERLER

 

Kızılay’dan Okullara Zeka Sınıfı ve Kitap Köşesi

Kurulduğu günden bu yana eğitime büyük destekleri bulunan, dezavantajlı öğrencilere yardımlarını sürdüren Türk Kızılay bu defa “zeka sınıfları” açmak için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde projeyi hayata geçiren Kızılay, Türkiye genelinde ilk etapta 60 okulda “zeka sınıfı” ile Kızılay kitap köşesi açtı.
 
Zeka Sınıfları ve Kızılay Kitap Köşesi projelerinin açılışı Ankara Pursaklar Fen Lisesi’nde düzenlenen törenle başladı. Tören, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Kızılay Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Kişisel ve akademik gelişim önceliğimiz
 
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Türk Kızılay’a okullara yönelik verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “İnsanlıktan emeğini esirgemeyen Kızılayımıza teşekkür ediyorum. Eğitimde hem akademik hem de kişisel gelişim alanında eş zamanlı olarak başarıyı yakalamak bizim en büyük amacımız. Kızılay ekibi bakanlığımızdan çıkmıyor. Okullarımıza pansiyonlarımıza çok kıymetli yardımlarda bulunuyor. Çok geniş bir mazisi olan Kızılay, insanlığın hala var olduğunu tüm dünyaya gösteriyor” dedi.
 
Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da yaptığı konuşmada, öğrencilere Kızılay’ın köklü bir geçmişi olduğunu anlatarak, “Kütüphane bilim demektir. Ülkelerin gelişmesi için bilim şarttır. Kızılay tam üç asırdır insanlık için çalışıyor. Temennimiz sizlerin de bu uğurda gayret göstermeniz. Burada açılmış olan kütüphane bir semboldür” diye konuştu.
 
Türk Kızılay eğitimi destekliyor
 
Proje kapsamında öğretmen ve öğrencilere yönelik uluslararası geçerliliği bulunan Temel İlk Yardım Eğitimleri ile afetlerden korunma bilinci eğitici eğitimi konusunda faaliyetler düzenlenecek. Bunların yanında Türk Kızılay ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafında Haziran ve Ağustos aylarında pansiyonlarda barınan öğrencilerin katılacağı “Tematik Gençlik Kampları” organize edilecek.
 
Proje çerçevesinde yıllık 30 öğrenci pansiyonunda zeka oyunları sınıfları ile tasarımı pansiyonlara özel “Kızılay Kitaplık Köşeleri” oluşturuluyor. Pansiyonlu 100 okula badminton malzemesi gönderildi. Bunların yanı sıra protokol tarihinden bugüne kadar Türk Kızılay tarafından pansiyonlu okullara 12 milyon TL değerinde ayni yardım yapıldı.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi