HABERLER

 

Öğretmen-im Projesine Başvur, Gönüllü Kızılay Öğretmeni Ol!

Türk Kızılay Gönüllü Yönetim Direktörlüğü koordinesinde, Çocuk Programları, Genç Kızılay ve Toplum Merkezleri iş birliğinde yürütülen Öğretmen-im Projesi ile şehrinizde bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilerin okul derslerinde gönüllü öğretmen olabilirsiniz.

Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Kilis, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, İstanbul, Mardin, Kahramanmaraş, Konya, Şanlıurfa ve Gaziantep illerindeki hem yerli hem de mülteci çocuklara hizmet sağlamayı amaçlayan Öğretmen-im Projesi, üniversite öğrencisi ve lisans mezunlarının başvurularını beklemektedir.

Türk Kızılay bünyesinde, 2013 yılından bu yana 4-18 yaş grubu çocuklara yönelik psikososyal destek ve tamamlayıcı eğitim sağlamayı amaçlayan Çocuk Programları yürütülmektedir. Türk Kızılay Çocuk Programları; Geçici Barınma Merkezleri, Toplum Merkezleri, Mobil Çocuk Dostu Alanlar ve Çocuk/Gençlik Merkezleri olmak üzere 5 farklı modelde 17 ilde 33 noktada faaliyetlerini sürdürmektedir. İlki 2015 yılında Şanlıurfa' da kurulan Toplum Merkezleri yönlendirme hizmetleri, eğitim faaliyetleri, geçim kaynağını geliştirme çalışmaları, beslenme ve sağlık hizmetleri, sosyal etkinlikler, savunuculuk ve koruma faaliyetleri, gönüllülük faaliyetleri, sosyal uyuma yönelik çalışmalar sunmakta 16 toplum merkezi hem yerel nüfusa hem de sığınmacı nüfusa hizmet sağlamaktadır.

Öğretmen-im Projesi Türk Kızılay Çocuk Programları koordinasyonunda Çocuk & Gençlik Merkezlerinde ve Toplum Merkezlerinde yürütülecektir. Öğretmen-im Projesi ile gönüllülerimizin yararlanıcıların eğitim süreçlerine katkı sağlamaları beklenmektedir. Verilecek eğitimler sonrasında gönüllülerimizin öğrenim gördükleri (mezunların yaşadıkları) ildeki merkezlerde aylık en az 12 saat gönüllü olarak yararlanıcı çocukların okul derslerine katkı sağlamaları beklenmektedir. Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Kilis, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, İstanbul, Mardin, Kahramanmaraş, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep illerindeki üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde (tercihen Eğitim Fakültesi 2,3,4. sınıfta) öğrenci veya lisans mezunu gönüllü adaylarının başvurularına açıktır. Başvurular sonrasında oluşacak nihai katılımcı listesindeki gönüllülerimizin katılımı ile bulundukları illerde/o ile en yakın merkezde Proje Eğitimi gerçekleştirilecektir.

Öğretmen-im Projesine buradan başvurabilirsiniz.

Önemli Hususlar:

*Son Başvuru: 20 Ekim 2019
*Kabul Tarihleri: 25 Ekim 2019
*Eğitimin yapılacağı şehir ve tarih kabul edildiğiniz bilgisi ile açıklanacaktır.
*Proje katılımcılarının Proje Bilgilendirme ve Kızılay Tanıtım Eğitimi’ne ulaşım ve konaklama hizmeti Türk Kızılay tarafından karşılanacaktır.
*Proje pilot illerde belirtilen alanlarda öğrenim görmekte olan veya mezun öğrencilerin katılımına açıktır.
*Projeye dair sorularınızı genclik@kizilay.org.tr adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
9015061
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
482689
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
145467
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5598
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
160329
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11417842
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi