HABERLER

 

Şehitlerimizin İzinde Sarıkamış'ta Yürüdük

Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altındaki topraklarımızı kurtarmak için başlatılan Sarıkamış Harekâtı’nın 105. yılı dolayısıyla 3-4-5 Ocak 2020 tarihlerinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerine katıldık.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde bir araya gelen on binlerce kişiyle birlikte “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” dedik. Genç Kızılay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız, Genç Kızılay Ağrı Teşkilatımız ve gönüllülerimizle birlikte yürüyüşü tamamlayarak, Kızılçubuk Zirvesi ve tören alanında, on binlerce kişiye çay-çorba ikramında bulunan Türk Kızılay ekiplerine destek verdik.

Yaklaşık 4.5 saat süren ve oldukça soğuk havada gerçekleşen yürüyüşün ardından ulaşılan şehitlikte dualar ettik.  Şehitlere saygı atışının ardından gerçekleşen Sarıkamış Harekatı’nın Tarihi konulu anlatıyı dinledik. Yürüyüş boyunca şehitlerimizin verdiği mücadeleye kalbimizde hissettik.

Yürüyüşe Devlet protokolü dışında Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcımız İbrahim Özer ve Türk Kızılay Kars Şube Başkanımız Sıddık Demir de katıldı.

Genç Kızılay olarak vatan uğruna canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7738856
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
460219
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
143768
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5481
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
140558
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11314692
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi