HABERLER

 

Umuda Yolculuk Projesi İle Yarınlarımız Daha Güzel

Genç Kızılay olarak Türkiye’nin geleceğine ışık tutmak ve nitelikli nesillerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla Umuda Yolculuk Projemizi hayata geçirdik.

İlköğretim çağındaki öğrencilerin hayal dünyalarını genişletirken, yetenekli oldukları alanlarda ilerlemeleri, eksik oldukları alanlarda da açıklarını kapatmalarını hedefleyen projede Bilim, Sanat, Matematik, Yazarlık, Kodlama, Dil, Kültür, Hayal gibi atölyeler ile öğrenci gruplarının yaş skalalarına göre çeşitli etkinlikler yer alıyor. Önceliği dezavantajlı okullarda olmak koşuluyla ülkemizin tüm bölgelerinde gerçekleştirmeyi planladığımız Umuda Yolculuk Projesi ile öğrenciler daha donanımlı bireylere dönüşme yolunda mesafe kat ediyor.

İlk uygulamalarını Kayseri ve Adana’da gerçekleştirdiğimiz projenin çeşitli atölye uygulamaları ve etkinliklerin 1.400 öğrenci faydalandı. Türk Kızılay Şube Başkanlıklarımız, Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğümüz, Toplum Merkezlerimiz, Çocuk Programları Koordinatörlüğü ve çeşitli paydaşların da katkı sağladığı projemize en büyük destek Genç Kızılay Gönüllülerimizden geldi. Projenin ortaya çıkmasından ilk uygulama süreçlerine kadar her aşamada çalışmalara katkılar sunan gönüllülerimiz, sahada da projenin uygulayıcıları oldu.

Umuda Yolculuk projesi ile on binlerce öğrenciye ulaşma niyetimizi, Türkiye’nin en büyük gönüllü gençlik organizasyonu olan Genç Kızılay Teşkilatlarımızla birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Etkinlikler ve Faaliyetler
7738856
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
460219
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
143768
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5481
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
140558
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11314692
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi