Projeler

 

PROJELER HAKKINDA

Türk Kızılay Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürlüğü tarafından Genç Kızılay gönüllüleri başta olmak üzere gençlere yönelik geliştirilen proje destekleri için 10 Eylül-10 Kasım 2020 tarihleri arasında proje çağrısı devam edecektir.

10 Kasım – 10 Aralık 2020 tarihleri arası projeler kurum profesyonelleri tarafından değerlendirilip kabul edilen projeler ilan edilecek; reddedilen projeler açıklama yapılarak dönüt alacaktır. Kabul edilen projelerin sahipleri ile formda yer alan iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçilecektir. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu hususunda fazladan özen gösterilmelidir.

Proje çağrısı kapsamında 12 proje kabul edilerek 2021 yılının her ayına 1 projenin başlangıcı planlanmaktadır. (Ekstra durumlarda sürelerin ertelenmesi, tarihlerde değişiklik hakkı kurmumuzca saklıdır.) Proje süresi, proje sahipleri tarafından belirlenirken proje başlangıç tarihi, kurumumuzca belirlenecektır.

Kabul edilen projelere 10.000 TL mali destek verilecek olup toplam 120.000 TL proje desteği sağlanacaktır.

Sekiz başlıkta çağrıya çıkılmaktadır: (1)Covid-19, (2)Eğitim, (3)Afet, (4)Sağlık, (5)Geri Dönüşüm, (6)Tarım, (7)Kültür-Sanat ve (8)Diğer.

Kabul edilen projelerin uygulamadaki toplam süresi 6 ayı geçmeyecek şekilde planlanmalıdır.

Çağrı kapsamında ulusal ve yerel bazlı proje başvuruları alınmaktadır. 12 projenin seçiminde farklı bölgelerin, illerin seçimi önemsenecektir. (Aynı illerden gelen projeler diğer projelere kıyaslanmanın yanında, kendi aralarında da kıyaslanacak; aynı ilden birden fazla peoje seçilmeyecektir.)

Genç Kızılay teşkilatları ve gönüllüleri haricinde diğer sivil toplum kuruluşu (STK) gönüllüleri de bireysel olarak ya da ekip halinde proje başvurusu gerçekleştirebileceklerdir.

Proje başvuruları Genç Kızılay web sitesi (genckizilay.org.tr/projeler) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Proje başvuruları 20.08.2020 tarihinde başlamış olmakla birlikte Genç Kızılay web sitesi (genckizilay.org.tr/projeler) üzerinden 10 Kasım 2020 23:59’a kadar başvuru alımı devam edecektir.

Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje desteğinin üst limiti ve diğer hususlar web sitesi içerisinde bu sayfada (genckizilay.org.tr/projeler) açıklanmış olup; açıklama ve belirlenen standartlara uygun olmayan formlar değerlendirmeye dahil edilmeyecektir.

Başvurular elektronik ortamda gerçekleşecek olup, form ve ekleri elden ya da posta yoluyla Türk Kızılay Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürlüğü tarafından teslim alınmayacak, bu yollarla gönderilen formlar işleme alınmayacaktır.

Sorularınız için genclik@kizilay.org.tr mail adresi üzerinden mail atabilir, bize ulaşabilirsiniz.

Başvuru Yap

Etkinlikler ve Faaliyetler
8091919
Etkinlikler ve Faaliyetlerle Erişilen Kişi Sayısı
Eğitim
465100
Eğitim Verilen Kişi Sayısı
Projeler
144694
Projeler İle Erişilen Kişi Sayısı
Açılan Kurslar
5481
Açılan Kurslara Katılan Kişi Sayısı
Söyleşi ve Konferanslar
149425
Söyleşi ve Konferanslarla Erişilen Kişi Sayısı
Dijital Medya Etkileşimi
11353711
Dijital Medya Etkileşimi İle Erişilen Kişi Sayısı

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.

Detaylı Bilgi